Ameliyatsız Burun Estetiği

Ameliyatsız Burun Estetiği

Burnunun estetik görünümünden memnun olmayan ancak bıçak altına yatmaktan korkan ya da doğallığını kaybetmekten endişe duyan pek çok insan için teknoloji yepyeni yöntemler ortaya çıkardı. Yüze ifadesini veren ve ilk bakışta en çok göze çarpan organ olan burnun görüntüsünü ameliyatsız estetik yöntemleri ile değiştirmek hem de bunu öğle arası kadar kısa bir sürede gerçekleştirmek artık mümkün.

Op. Dr. Ulvi Güner

Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrah

Güzel bir buruna ve profil görüntüsüne sahip olmak herkesin hayallerini süsler. Burnunun estetik görünümünden rahatsız olan, yüzünün diğer hatlarına uyumsuz olduğunu düşünen, kaza veya geçirilen operasyon sonrası burnunda oluşan estetik bozukluğu düzelttirmek isteyen kişiler için akla ilk gelen yöntem ameliyatla burun estetiği uygulaması yaptırmaktır. Ancak ameliyattan korkan, ameliyata ayıracak vakti olmayan, elde edeceği sonuçla ilgili endişeleri olan, maliyet yüzünden zorlanan ve burnunun görünümünü değiştirmek isteyen herkes artık Kalıcı Askılama (Endolift), botoks ve dolgu uygulamaları sayesinde bıçak altına yatmadan da burnuna güzel, estetik ve doğal bir görünüm sağlayabilir. Bu uygulamaların en güzel yanı ise sosyal yaşantıdan uzaklaşmadan, günlük akış içerisinde rahatlıkla gerçekleştirilebilmeleri.

Kalıcı Askılama (Endolift) Yöntemi

Kalıcı askılama yöntemi ile burun ucunda veya kanatlarında daralma, burun ucunun kaldırılması gibi estetik düzenlemeler isteyen hastalara etkili sonuçlar sağlanabilir. Kıkırdak ve kemik yapısında değişiklik yapmadan, lokal anestezi altında 30-40 dakikalık bir sürede uygulanan işlemin en beğenilen sonuçlardan birisi de burnun küçülmesini sağlaması.

Yöntemde özel askılama ipleri, kesi yapılmadan cilt altına yerleştirilir. Müdahale sonrası burunda 2-3 günde geçecek bir şişlik oluşur, bu şişliğin daha çabuk iyileşmesi için de burnun üstüne bir bant yapıştırılır. Kullanılan materyaller çok yumuşak olduğu için cilt altında hissedilmez. Burun içerisinde bir çalışma yapılmadığı için de tampon koyulmaz kişinin de nefes alma problemi olmaz. 3 gün sonra bant çıkarılıyor, iğnelerin giriş bölgelerinde oluşan kabuklanmalar ortadan kalkar ve kişi sosyal yaşamına tamamen dönebilir.

Kalıcı askılama yönteminin hastalara rahatlama sağlayan bir diğer avantajı ise istenildiği takdirde bir dakikalık bir girişimle materyallerin alınıp, burnun eski şekline döndürülmesinin mümkün olması. Kalıcı askılama yöntemi esnasında dileyen hastalara burunlarının iç kısmından küçük bir kesiyle girilerek törpüleme işlemi de uygulanabilir ve burnun üst kısmındaki rahatsızlık veren fazlalığın bir kısmı alınabilir.

Gülerken Burnunuzun Ucu Düşmesin

Gülme esnasında burun ucunda düşme sorunu yaşayan, burun kanatları ve dolaylı olarak burun üstü kemeri fazla gözüken kişilerde ise 5 dakikada gerçekleştirilen botoks uygulamasıyla güzel sonuçlar alınabilir. Botoks burundaki düşme ve genişlemeyi engellediği için burun ucunda daralma ve kalkma sağlar. Etkisi 4- 6 ay süren uygulama sonrası kişiler sosyal hayatlarına sorunsuzca devam edebilir.

Dolgu İdeal Çözüm

Bir diğer yöntem olan dolgu uygulaması ile burundaki boşluklar doldurulabilir ve hafif kemerli burunların kemerinin daha az gözükmesi sağlanır. Daha önce operasyon geçirmiş ama problemi olan yeni bir operasyona vakit ayıramayan ya da operasyondan çekinen ve özel günler öncesi iyileşme dönemi yaşamadan burnunda hafif değişiklikler isteyen kişilerin dolgu uygulamasıyla çok iyi sonuçlar almaları mümkün. Uygulama buruna uyuşturucu bir krem sürülmesini takiben 10 dakikada gerçekleştirilir. Etkisi 6-12 ay arasında devam eden uygulama sonrası kişiler sosyal hayatlarına sorunsuzca devam edebilir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.