Astroloji der ki; Haziran’da Arzular Şelale

02.06.2020
166
Astroloji der ki; Haziran’da Arzular Şelale

2020 yılının ikinci Ay tutulması Yay burcunda 5 Haziran tarihinde yaşanacak. Arzu, istek, tutku, uğruna mücadele etmek isteyeceğimiz her şey bu tutulma ile duygulara damgasını vuracak. Ay tutulmaları, Dolunay fazında gerçekleşir ve Dolunay nihayet demektir.

Filiz Yaşar Zorka

Astroloji Uzmanı

Gündüz, Güneşin krallığının hüküm sürdüğü zamandır. Gece ise Ay’ın egemenliği başlar. Güneşin krallığında her şey gözle görülür, elle tutulur. Hatlar kesin ve nettir ama Ay’ın egemenliği gelince bütün renkler solar. Hatlar belirginsizleşir, gözlerimizin açık ya da kapalı olmasının artık hiçbir önemi yoktur. Ayın solgun ışığında her şey belirsizdir, fark edebilmek için hissetmek gerekir. Ay, duygularımızı yönetir. Korkularımızı, sevgilerimizi, hislerimizi. Bir anlamda kendimizi nasıl ifade edeceğimizi belirleyen duygularımızdır. Annemiz ve annelikle ilgili tüm deneyimlerimizdir. Merhamet ve kabulümüzdür.

Yay burcunda 5 Haziran tarihinde yaşanacak 2020 yılının ikinci Ay tutulması, geri hareketteki Satürn ve Venüs, Mars, Neptün sert açılarla eşlik edecek, yaralı şifacı adı verilen Kiron ise bu tutulmaya serbestçe akan açı ile katılacak. Duygusal olarak Karmik döngüler söz konusu olacak. Venüs, geri hareketteyken sevmek, sevilmek, sevgiyi göstermek ve sevginin kabulü ile ilgili temaları gündeme getirecektir. Satürn, Karma’nın efendisi olarak bizlere geçemediğimiz sınavları hatırlatacak. Kiron, duygusal olarak yaralandığımız ve yaralarımızı sardığımız konuları, Neptün hayallerimizi, Mars mücadelelerimizi sınayacak.

 “İncitme! İncittiğin yerden incinirsin.”

Karma, bu ay tutulmasında bize duygularımızın incindiği yaşam derslerinden aldığımız notları veriyor.

Koç Burcu: Koç ve yükselen burcu Koç olanlar için ay tutulmasının teması, eğitim, yurt dışı seyahatler, dini inanç, üniversite ve lisans üstü eğitim fırsatları ile gelecek. Bu dönem, yarım bıraktığınız ve bu nedenle de acı çektiğiniz tüm eğitim olanaklarını değerlendirmek için uygun bir dönem olacaktır.

Boğa Burcu: Boğa ve yükseleni Boğa olanlar, bu tutulmanın Karmik etkilerinden en çok etkilenecek burçlardan birisi de sizlersiniz. Eş ve ortağın malvarlığı ile ilgili konular gündeme gelebilir. Miras ve veraset işlerinizde geçmişte yapılan haksızlıklar gün yüzüne çıkabilir. Eş, ortak, sevgili, partnerlerin gizlemeye çalıştığı bazı konular gün yüzüne çıkabilir.

İkizler Burcu: İkizler ve yükselen burcu İkizler olanlar için ise bu tutulmanın ana teması evlilik olacak. Sevgili İkizler, bu dönemde evlilik gibi ciddi konularda karar almamanız son derece yararlı olacaktır. İkizler burcu bu dönemde ilişki ve ortaklıklarını sorgulayacaklar.

Yengeç Burcu: Yengeç ve yükselen burcu Yengeç olanlar ise bu tutulmanın etkilerini daha çok çalıştıkları yerde deneyimleyecek. Sevgili Yengeçler, bu tutulma sizin sağlık ile ilgili konularınızı da ön plana çıkarıyor. Lütfen doktor kontrollerinizi ihmal etmeyin. Özellikle ailesinde mide hastalığı öyküsü olan Yengeçler, bu dönemde sindirim sistemlerine dikkat etmeliler.

Aslan Burcu: Aslan ve yükselen burcu Aslan olanlar için ise bu dönem hobi, keyif, hayattan zevk alınan konu, evcil hayvan ve flörtler ile ilgili sınavların olacağı bir dönem olacak. Aslan Burcu, bu dönemde her zaman görmeye alışkın olduğu ilgi ve alakayı göremeyebilir. Ayrılık ve kayıplar yaşanabilir.

Başak Burcu: Başak ve yükselen burcu Başak olanlar için ise bu tutulmanın anlamı kariyer ve aile. Annenin sağlığı ile ilgili konular gündeme gelebilir. Taşınma, aile konutunda ya da mülkünde değişiklik ve tadilat planlanabilir. Karma, çalışkan Başaklara kariyer için bir fırsat sunuyor.

Terazi Burcu: Terazi ve yükselen burcu Terazi olanlar için ise yakın komşu, kardeş ve onlarla ilgili sağlık sorunları ön planda olabilir. Terazi burçları bu dönemde beklenmedik kayıplarla yüzleşmek durumunda kalabilir. Öfkelerini kontrol etmelerinde fayda var.

Akrep Burcu: Akrep ve yükselen burcu Akrep olanlar için ise para konuları son derece önem taşıyor. Gelir kaynaklarında bir değişim ve dönüşüm durumu söz konusu olabilir. Eğer bu zamana kadar para kazanma ve bütçe oluşturma konularında işi şansa bırakmaya alışmış ise Akrep burçları, ne yazık ki bu dönemde daha tutumlu ve planlı olmayı öğrenecekler.

Yay Burcu: Yay ve yükselen burcu Yay olanlar için ise bu tutulmanın teması kelimenin tam anlamı ile Karmik arınma olacak. Burcunuzdaki dolunayın etkisi ile geçmişten gelen yükleriniz ile yüzleşmeniz olasıdır. Bu dönemde, sevgili Yay’lar köklü-güçlü bir değişim ve dönüşüm yaşayacaklar.

Oğlak Burcu: Oğlak ve yükselen burcu Oğlak olanlar için ise bu tutulmanın anlamı çok büyük. Onlar, bilinçaltı temizliği yapacak. Kendilerine koydukları engelleri fark edecek ve onları kaldıracaklar. Sevgiyi alma ve sevgiyi anlama biçimleri de teste tabi tutulacaklar.

Kova Burcu: Kova ve yükselen burcu Kova olanlar için ise en önemli konu, sosyal alanları olacak. Bu zamana kadar hayal ettikleri faaliyet ve organizasyonlarda görev alma konusunda deneyimler yaşayacaklar. Planladıkları organizasyonlarda gecikmeler yaşayabilirler.

Balık Burcu: Balık ve yükselen burcu Balık olanlar için ise kariyer temaları ön planda olacak. Hali hazırdaki kariyerleri sonlanabilir ve yeni bir kariyer için başlangıç yapabilirler. İş teklifleri gelebilir, yeni bir iş başvurusu içinde olabilirler.

 

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.