Babalar Günü

06.06.2019
125
Babalar Günü

Anneler, ananeler, babaanneler, teyzeler, halalar ve hatta dedeler bile bebekler ile çok fazla meşgul olduğundan mıdır acaba, onlar ilk önce babalarına seslenir? Bu Babalar Gününde burçlara özgü en güzel hediye seçenekleri neler olabilir?

Filiz Yaşar Zorka

Astroloji Uzmanı

Babalar sessiz ağlar,
Babalar ıssızdır,
Çoğu zaman sessizdir,
Güldü mü şenlenir dağlar taşlar,
Kahkahası devrim gibidir,
Bir anda erir buzlar.
Derdi derindir duyulmaz,
Kederini hissetmek ne mümkün,
Babalar sessiz ağlar,
Issızdır babalar.
Ama evlatlar anlar,
Her şeyi sezer de ses edemez.
Evlatlar bilir baba…*

16 Haziran Pazar günü, Babalar Günü… Etimolojik olarak be-be’den gelen kelime olan baba, kalın sesli kişi olarak tasvir edilir. Pek çok kültürde; yaşlı erkek, derviş kişi, bilge kişi anlamlarını da taşır.

Koç Burcu: Dinamik, eğlenceli ve hareketli Koç burcu babalar için en uygun hediye seçeneği onların enerjilerini artıracak faaliyetler olacaktır. Liderlik etmeyi, yol göstermeyi seven babalar için en uygun hediyeler spor malzemeleri olacaktır. Babanıza ayrıca bir sürüş deneyimi hediye etmek de onu çok mutlu edecektir.

Boğa Burcu: Konforu ve rahatlığı seven Boğa burcu babalar, doğada olmaktan da büyük keyif alır. Bu babalar gününde birlikte katılacağınız bir gurme tur onun için harika bir hediye olacaktır. Günün anısına da babanıza şık bir hediye almayı unutmayın.

İkizler Burcu: Haydi hep birlikte keşfe çıkalım! Hareketli, yaratıcı, zeki İkizler burcu babalar için içlerindeki çocuğu ortaya çıkarabilecek, meraklarını uyandıracak hediyeler düşünebilirsiniz. Bu güzel bir kitap ya da hafta sonu için planlanmış maceralı bir gezi de olabilir. Tablet bilgisayarlar da onları çok mutlu edecek hediyelerdir.

Yengeç Burcu: Yengeç burcu babalar, o sert kabuklarının altında son derece hassas bir kalp taşır. Bu babalar gününde, babanıza vereceğiniz en güzel hediye ona sevginizi bol bol göstermektir. Erkenden kalkın ve muhteşem bir pazar kahvaltısı hazırlayın. Sevdiği müziği çalın, ona yanında taşıyabileceği dara pratik ya da anı biriktirebileceği kadar işlevsel bir hediye alın. Birlikte çekeceğiniz tüm fotoğraflar için bir albüm ya da dijital fotoğraf çerçevesi iyi bir seçenek olabilir.

Aslan Burcu: İhtişamlı Aslan burcu babalar, ihtişamlı hediyelere bayılır. Onlar için en güzel hediye ertesi gün işyerlerine gittiklerinde bunu bana çocuklarım aldı diye gururla gösterebilecekleri şık bir kravat, gömlek, tişört olabilir. Akıllı telefon da hoşlarına gidecektir.

Başak Burcu: Üzerinize titizlikle titreyen Başak burcu babalar, muhtemelen haftalar öncesinden alacağınız hediye için endişelenmeye başlamışlardır. Acaba ne alacak? Merakından başka da acaba bütçesini zorlar mı? Gibi endişeler de duyacaklardır. Sevgili babanıza onun titizliğine uygun incelikle planlanmış hediyeler alın. Asla son dakikaya kaçmayın. Şık bir tıraş takımı hoşlarına gidecektir.

Terazi Burcu: Zevkli, sanatsal incelikte ve konfora düşkün Terazi babalar için en güzel hediye keyif ile izleyebileceği bir sanatsal obje olacaktır. Bu bir tablo da olabilir, keyif ile dinleyeceği bir müzik arşivi de. Ofisinde ya da iş yerinde bulundurabileceği şık ve gösterişli bir obje de çok hoşuna gidecektir. Önemli olan zarafet ve iyi sunumdur. Bunu sakın unutmayın, hediye paketine de gereken özeni mutlaka gösterin.

Akrep Burcu: Akrep burcu babalar sürekli koruma halindedir. Aşırı hassas olan hisleri ile çocukları için olabilecek her türlü tehlikeyi önceden sezmek ve bilmek isterler. Babanız için en güzel hediye, birlikte katılacağınız eğitici bir atölye olacaktır. Egzotik mutfaklara ait bir yemek kursu onları çok mutlu edecektir.

Yay Burcu: Eğlenceli ve afacan Yay burcu babalar, kendileri için çoktan bir Babalar Günü planı ve hediyesi hazırlamışlardır zaten. Sabırsızlıkla uyanmanızı bekler ve sonra da macera başlar. Bu sefer siz önce davranın ve babanızı şaşırtın. Ona bir tatil hediye edebilirsiniz. Hafta sonu kampına ise bayılacaklardır. Kamp malzemeleri de uygun hediyeler olacaktır.

Oğlak Burcu: Disiplinli babanız belki sert görülebilir ancak o, gizli gizli sever. Sağlam duruşlu ve bilgedir. Babanıza hediye alırken klasik sınırları aşmayın ve kaliteden sakın ödün vermeyin. Gri, kurşuni renkleri seven Oğlak babalar, arkeolojiye de bayılır. Ona geçmiş uygarlıkların bilgilerini içeren bir arkeoloji kitabı alabilirsiniz.

Kova Burcu: Hem çok disiplinli hem de aşırı özgürlükçü babanız belki size çoktan Babalar Günü kutlaması ve hediyesi sevmediğini söylemiştir ama bu ona hediye almanızdan memnun olmayacağı anlamına gelmez. Teknoloji tutkunu babanız için mutlaka bir teknoloji mağazasına gidin ve yaratıcı bir hediye seçin. Bu onu çok mutlu edecektir.

Balık Burcu: Balık burcu babalar, hayal etmeyi sever. Sizin gelecek planlarınız, gelişmeniz, büyümeniz, sizin hayalleriniz hep onun hayatının önünde olacaktır. O, sizinle birlikte yeni bir dünya keşfedecek ve bunu hayal gücü ile zenginleştirecektir. Aya gitmeyi hayal etmesek, aya gidebilir miydik? Sinemayı da aynı derecede seven babanız için baş başa izleyeceğiniz bir film, güzel bir hediye olacaktır. Bu konser ve tiyatro için de geçerlidir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.