Bacaklarınız Bu Yaz Göz Kamaştırsın

17.10.2012
32
Bacaklarınız Bu Yaz Göz Kamaştırsın

Güzellik dendiğinde ilk akla gelen uzun ve ince bir beden, çekici bir yüz ve düzgün bacaklardır. Orantılı vücudun vazgeçilmez parçası olan bacakların yaz aylarında kadınlar için önemi ise tartışılmaz. Psikolojiyi olumsuz etkileyen bacaktaki yapısal problemler artık estetik cerrahi sayesinde kolaylıkla gideriliyor. Bacaklarınız bu yaz göz kamaştırabilir…

Prof.Dr.Erol Kışlaoğlu

Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı

Bacak Problemleri Egzersizle Giderilemiyor!

Bacaklardaki problemler, bacağın aşırı ince veya aşırı kalın olması, eğrilikler, çarpıklıklar ve diz kenarlarıyla ayak bileklerinde yağ birikimi şeklinde sıralanabilir. Genetik olan bu problemlerin diyet ve egzersizle giderilmesinin mümkün olmadığını belirten uzmanlar, lokal veya genel anesteziyle yapılan ve 1–3 saat süren küçük estetik müdahalelerle sorunların giderildiğini belirtiyor.

Yaşlanma, aşırı kilo alıp verme, yerçekimi ve genetik yapı gibi faktörler, bacak derisinin kalınlığını ve esnekliğini azaltır. Yerçekiminin de etkisiyle deride meydana gelen sarkmalar kadınlarda psikolojik sorunlara neden olabilir.Bacak estetiğinde uygulanan yöntem ve aşamalar;

Bacak Germe Estetiği

Bacağın vücudun üst kısmıyla orantısız şekilde ince olması durumunda, bölgeye silikon protez yerleştirildiği bu operasyon, bacak dolgunluğunu arttıran bir estetik ameliyattır. Bacakta kemik eğriliği olma durumunda ortopedik tedavi gerekebilir, bacak protezlerinin meme protezleri gibi silikon bir kılıf içinde silikon jel içeren, vücuda zarar vermeyen ürünlerdir.

Bacak germe estetiği içerisinde değerlendiren bir diğer operasyon da uyluk germe ameliyatıdır. Kilo değişiklikleri, hamilelik ya da yaşlanma gibi nedenlerle uyluk iç kısmındaki derinin gevşeyip sarktığını belirten Prof. Dr. Kışlaoğlu,  bu işlemin sarkmış cilt ve yağ dokusunun çıkarılmasıdır. Bacak germe ameliyatının genel veya lokal anestezi altında yapılır.Ortalama ameliyat süresi yapılacak girişimle orantılı olarak 1–2 saat sürer. Hastanede bir gün kalmak yeterlidir. Daha düzgün ve güzel görünümlü üst bacaklar uyluk germe operasyonu ile mümkündür.

Çarpık Bacaklara Lipofilling Çözümü

Bazı kişilerde yapısal olarak alt bacakların özellikle iç kısımlarındaki kas dolgunluğunun normalden daha az olduğunu ve bu nedenle bacakların çarpık görünür, böyle durumlarda lipofilling yöntemiyle bu bölgelere ekstra hacim kazandırılarak çarpık görünümün ortadan kaldırılır.Yağ enjeksiyonuyla gerçekleştirilen lipofilling yönteminin lokal anesteziyle yapıldığını vurgulayan Kışlaoğlu, gerekli yağın liposuction yöntemiyle karın veya kalça bölgesinden alınır.

Sarkan Kalçalara Estetik Müdahale

Gevşek derili ve aşırı kilo veren insanlarda kalçalar yerçekiminin de etkisiyle zamanla sarkabilir. Bunlara belden veya kalça üstünden geçen kesilerle, beldeki ve kalça üst bölümündeki sarkan deri ve yağ kısmı bir kuşak gibi çıkarılarak kalça yukarı doğru çekilir. Dikişlerin mayo altında kalır, bu işlemin genel anestezi ile hastanede yapılan 4–5 saatlik bir ameliyattır.Hastanın bir gün hastanede yattıktan sonra evine çıkabilir, 10–15 gün evde dinlendikten sonra yavaş yavaş sosyal hayatına dönebilir.

Bu operasyonların tüm estetik girişimlerde olduğu gibi kişinin özgüvenini artırır.Bu operasyonlar, kişinin beğendiği kıyafetleri rahatlıkla giyebilmesine ve daha girişken olmasına katkıda bulunacak, kişinin toplum içinde daha rahat hareket etmesini sağlayacaktır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.