Estetik Cerrahide Sınırları Zorlayan 5 Uygulama

20.05.2015
98
Estetik Cerrahide Sınırları Zorlayan 5 Uygulama


Estetik cerrahi dünyasından her geçen gün yeni ve güzel bir haber geliyor; artık operasyonlar daha ağrısız ve acısız, iyileşme süreleri kısa, sonuçları ise son derece doğal. Bu durum estetik cerrahide bazen sınırları da zorluyor.

Op. Dr. Asu Burhanoğlu

Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı

Brezilya tipi popo estetiği: Yağların bel ya da basen gibi fazla olduğu bölgelerden alınıp popoya enjekte edildiği bir yöntemdir. Bu uygulama  ile aslında poponun etrafındaki yağlardan izole edilip daha dik ve dolgun görünmesi sağlanmış olunur. Aynı zamanda da istenmeyen bölgesel yağlanmalardan kurtulmuş olunur. Bir diğer popo estetiği yöntemi ise popo protezi ile büyütme ve dikleştirme ameliyatıdır. Fazla yağ dokusuna sahip olmayan kişilerde tercih edilen bu yöntemde meme protezinde olduğu gibi vucut tipinize en uygun olan protez belirlenip 1-1,5 saat  süren bir operasyonla yerleştirilmektedir.

Doğal ve iri göğüsler: Vücuttan alınan yağlar ile ya da son teknoloji ile üretilmiş olan silikon protezler ile anatomik yapınıza en uygun olacak meme büyüklüğüne kavuşmanız mümkün. Burada önemli olan omuz, bel, kalça çevresi gibi oranlara bağlı kalarak bir meme büyüklüğü planlamaktır. Eğer vücutta göbek, bel, basen gibi bölgelerde bölgesel yağlanmalar da var ise meme protezi ile birlikte bu bölgelerden alınan yağlar ile kombine yöntem de tercih edilebilir.

Genital estetik, sex estetiği: Genital bölge estetiği denince birden fazla estetikten söz konusu olabilir. Labioplasty adı verilen operasyonda vajinanın dış ağzında bulunan ince yaprağımsı yapıların sarkık ya da büyük olduğu durumlarda şekillendirme ameliyatları uygulanabilir. Genital bölgede yağ fazlalığı olan durumlarda liposuction ya da yağ eksikliği olduğunu düşünülen bölgelere yağ enjeksiyonu tedavileri uygulanabilir.  Klitoris bölgesinde zevk almayı engelleyen deri fazlası durumlarında buna yönelik bir tedavi ya da G noktasına dolgu enjeksiyonu ile zevkin artırılmasına yönelik işlemler yapılabilir. Bir diger konu ise doğumlar sonrası vajina genişliğinin artması ve elastikiyetini kaybetmesi durumunda vajinoplasty ya da laser ile vajina gençleştirme işlemleri uygulanabilir.

Bacak estetiği: Bacakların normalden zayıf olması, parantez ya da çarpık bacak gibi durumlarda bacak için özel olarak üretilmiş olan silikonlar ile ya da kendi vücut yağı ile bu gibi durumların tedavisi mümkündür.

El estetiği: Estetik cerrahideki ilerlemelerin etkisi ile ve yüzdeki botoks ve dolgu uygulamaları ile artık hiç biri gerçek yaşı göstermiyor J. Bir insanın yaşını tahmin etmede en doğru bilgiyi ellerden alınır. Tam bu noktada da hep ihmal edilmiş olan el estetiğinden bahsedilebilir.

Ellerdeki lekelenmelerin peeling ya da laser ile tedavisi yapılabilir. Yağ enjeksiyonu ya da prp gibi uygulamalar ile ellerin daha genç görünmesi mümkün olabilmektedir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.