Bel-Boyun Fıtığına Uzay Tedavisi

Bel-Boyun Fıtığına Uzay Tedavisi

Spinal Dekompresyon yöntemi, uzayda sıfır yerçekimi ortamındaki astronotların bel-boyun ağrılarının iyileşmesi neticesinde keşfedildi. Bel, boyun ağrıları olan fıtıklı hastalarda kullanılan yöntem yüzde 86 oranında başarıya sahip…

Prof.Dr.Gülçin Gülşen

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı

Uzay teknolojisi DRX 9000 Spinal Dekompresyon tedavisi bel-boyun fıtık tedavisinde olumlu sonuçlar veriyor.

Yöntemle yalnızca ağrı bölgelerine negatif basınç uygulayarak, omurga disklerini iyileştirir ve hastaları sağlıklarına kavuşturur. Bu yöntemde hasarlı diskin tam olarak yeri belirlenir, uzay ortamındaki mantıkla, belirlenmiş oranda diske negatif basınç uygulanır. Diskin iyileşmesi gözlenerek kayıt altına alınır ve her seans basınç miktarı yeniden belirlenir.

Tedavinin hiçbir riski yok

Ameliyatsız bel ve boyun fıtığı tedavisi olarak bilinen yöntemin hiç bir riski yok. Spinal Dekompresyon hasarlı bel ve boyun dokusu üzerindeki basıncı hafifletir, diskin stresini alır. Çalışma mantığına bakıldığında Spinal Dekompresyon özet olarak, hasarlı diski çevreleyen omurları ayrıştırır, diskin su, oksijen ve besin alarak beslenmesine yardımcı olur. Bu tedavi şekli Amerika başta olmak üzere dünyada 12 ülkede kullanılmaktadır.

YORUMLAR