Bel ve Boyun Fıtığına Uzaylı Tedavi

Bel ve Boyun Fıtığına Uzaylı Tedavi

Bel-ve-Boyun-Fitigina-Uzayli-TedaviUzayda sıfır yerçekimi ortamındaki astronotların bel ve boyun ağrılarının iyileşmesi neticesinde keşfedilen Spinal Dekompresyon yöntemi, bel ve boyun fıtığı hastalarına uygulanıyor. Bel, boyun ağrıları olan fıtıklı hastalarda kullanılan yöntem % 86 oranında başarıya sahip…

Prof.Dr.Gülçin Gülşen

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı

DRX 9000 Spinal Dekompresyon tedavisi olarak bilinen yöntemle yalnızca ağrı bölgelerine negatif basınç uygulayarak, omurga disklerini iyileştirir ve hastaları sağlıklarına kavuşturur. Bu yöntemde hasarlı diskin tam olarak yeri belirlenir, uzay ortamındaki mantıkla, belirlenmiş oranda diske negatif basınç uygulanır. Diskin iyileşmesi gözlenerek kayıt altına alınır ve her seans basınç miktarı yeniden belirlenir.

Tedavinin hiçbir riski yok

Ameliyatsız bel ve boyun fıtığı tedavisi olarak bilinen yöntemin hiç bir riski yok. Spinal Dekompresyon hasarlı bel ve boyun dokusu üzerindeki basıncı hafifletir, diskin stresini alır. Çalışma mantığına bakıldığında Spinal Dekompresyon özet olarak, hasarlı diski çevreleyen omurları ayrıştırır, diskin su, oksijen ve besin alarak beslenmesine yardımcı olur. Bu tedavi şekli Amerika başta olmak üzere dünyada 12 ülkede kullanılmaktadır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.