Besinlerden Alınan Yağlara Veda

Besinlerden Alınan Yağlara Veda

Yağ açısından zengin besinleri tüketmenin kilo üzerinde olumsuz etki yarattığını bilmenize rağmen patates kızartması, sosis, kuzu eti, peynir gibi birbirinden lezzetli besinlerden vazgeçemiyorsunuz… Tüm bu besinleri tüketmeye devam ederken, öğünlerden sonra alacağınız yağ tutucu tablet ile vücudunuza giren yağları yaklaşık yüzde 27 oranında engellemek mümkün.

Dr. Handan Köksal

Günlük hayatın yoğunluğu nedeniyle düzenli beslenemeyen pek çok kişi, ağırlıklı olarak dışarıda yemek yiyiyor. Restoranlarda yenilen yemeklerde alınan yağ miktarı kontrol edilemezken, yağlar nedeniyle alınan aşırı kilolar çeşitli sağlık sorunlarına yol açıyor. Genel olarak tükettiğiniz besinleri almaya devam ederken, bu besinlerle birlikte alınan yağları engellemek yağ tutucu tabletler sayesinde mümkün olabiliyor. Söz konusu tabletlerle bir yandan besinlerle birlikte alınan yağlar yaklaşık yüzde 27 oranında engellenebilirken, diğer yandan da bu tabletlerin içinde bulunan vitaminlerle emilimi engellenen yağlardan alınması gereken vitamin ihtiyacı karşılanıyor. Kurutulmuş kaktüs yaprağından elde edilen lif kompleksinin besinlerden alınan yağların emilimini belirli oranlarda engelliyor. Öğünlerden sonra alınacak iki tabletin, o öğünden alınacak besinsel yağlardan emilen kalori miktarını yaklaşık yüzde 27 oranında azaltıyor.

Kurutulmuş kaktüs yapraklarından elde edilen ve etkinliği klinik olarak kanıtlanmış lif kompleksi besinden alınan yağa bağlanır ve büyük bir yağ-lif kompleksi haline gelir. Bu yağ-lif kompleksi ince bağırsakta emilemeyecek kadar büyük olduğundan, vücuttan dışkı yolu ile katı halde atılır. Yağa bağlanma fazından sonra, yağda çözünen temel vitaminler olan A, D ve E vitaminleri serbest bırakılır ve vücutta emilir.

Etkileri klinik olarak kanıtlandı
Fransa ve Almanya’da yapılan klinik çalışmalar sonucu etken maddesi olan tabletlerin etkinliğinin kanıtlandı. Litramine maddesinin etkisini ölçmek için yapılan onlarca klinik çalışma, yağ tutucu tabletin olumlu etkilerini ortaya koymuştur. Yağ tutucu tablet kullanan kişiler üzerinde yapılan çalışmalarda, 3 gün içinde vücut ağırlığında ortalama 0.72 kg azalma, 42 gün içinde ise metabolik sendromun yüzde 39 azalma, 14 gün içerisinde kötü kolestrolün (LDL-C) yüzde 10 azalması ve iyi kolestrol (HDL-C) üzerinde pozitif etki gösterdiği kanıtlanmıştır.

İstenmeyen Yan Etkisi Yok

Yağ tutucu tabletlerin sağlıklı beslenme ve düzenli egzersizle birlikte kullanıldığında 3 katına kadar daha fazla kilo vermeye yardımcı olur. İstenmeyen yan etkisi bulunmayan bu ürünler, daha iyi beslenen ve daha fazla aktivitede bulunan kişiler için kilo verme programlarına dahil edebilecekleri bir tamamlayıcıdır. Sadece eczanelerden satın alabileceğiniz bu tabletleri günde en fazla 6 tablet olması koşuluyla ana öğünden hemen sonra 2 tablet tüketebilirsiniz

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.