Bilinçaltınızla Tanışmaya Hazır mısınız?

Bilinçaltınızla Tanışmaya Hazır mısınız?

Motivasyonunuz mu düşük, duygularınızın esiri mi oluyorsunuz? Hedeflerinizi gerçekleştirmek için çıktığınız yolda sürekli yarı yolda mı kalıyorsunuz? Sigarayı da bırakamadınız, kilo da veremediniz, hayallerinizi gerçekleştirememekten yoruldunuz…Demek ki siz henüz bilinçaltınızla tanışmamızsınız. HİPNOTERAPİ yöntemiyle bilinçaltınızı yöneterek birçok şikayetinize son verebilirsiniz…

Beyza Erdem Balcı

Danışman ve Yaşam Koçu

Duygularla ilgili tüm fiziksel değişiklikleri yaratan bilinçaltıdır. Duygularımızın kaynağı da bilinçaltıdır. Yaşanmış olaylar, bilinçaltında duyguların oluşmasına neden olur. Duygu bir düşünce oluşturur, düşünce ise otomatik davranışı doğurur. Halkanın son çemberi olan davranışlarımızı olumlu ve istediğimiz yönde  şekillendirebilmemiz için duygularımızı yönetebilmemiz gerekir. Bu da hipnoz yöntemi ile mümkündür.

Hipnoz Nedir?

«Ruhsal bir hayal gücü mevcuttur.
Bunun emirlerine vücut her zaman uymak zorundadır. Bu güç bir hastayı iyileştirebildiği gibi sağlıklı birini de hasta yapabilir.»
İbn-i Sina

Terapi ve meditatif çalışmalarda kullanılan hipnoz; beynimizin alfa ve teta dalgaları aralığında yaşadığımız, genel olarak her şeyin bilincinde olduğumuz ve bedenimizin tamamen gevşemiş olduğu bir konumdur. Bu tür durumlarda telkine daha açık bir halde olduğumuz için hipnoz bir çok tedavide yardımcı araç olarak kullanılır.

Hipnoz ne değildir?

  • Hipnoz uyku değildir,
  • Hipnozda bilinç kaybolmaz,
  • Hipnozdan uyanamama diye bir şey yoktur,
  • Kişi hipnoz anında kontrolünü kaybetmez
  • Hipnozda size istemediğiniz bir şey yaptırılamaz.
  • Hipnozda kimseye söylemediğiniz sırlar açığa çıkmaz.
  • Bilimsel araştırmalar her 90 dakikada bir hafif hipnotik trans anlarımıza girdiğimizi söylemektedir.

Hipnoz ne işe yarar?

– İnsanlarda bilişsel ve algısal değişimlere yol açtığı ve alışık oldukları referans çerçevelerinde değişiklik yapılabildiği için, kişinin inanç sistemlerinin değişmesine katkıda bulunur.

– Kişinin bilinçli ve/veya bilinçsiz olarak hayatına koyduğu engellerin ortadan kalmasına yardımcı olur

Hipnoz kimlere uygulanır?

Hipnoz başta psikolojik hastalıklar olmak üzere çeşitli sağlık sorunlarının tedavisinde kullanılmaktadır. Kişinin bir amacı, hayatında gerçekleştirmek istediği değişim sürecinde de gerekli motivasyonu ve başarıyı yakalamak amacıyla da hipnoz kullanılabilir. Hipnoz hastalıkların tedavisinde kullanıldığı gibi eğitim amaçlı da kullanılmaktadır. Öğrencilerin sınav stresini azaltma, öğrencilerin dikkatini yoğunlaştırma, hafızayı kuvvetlendirme, motivasyon sağlama, hedef oluşturmada hipnoza başvurulur.

Hipnozun kullanım alanları?

*Depresyon
*Kanser hastaların ağrılarını azaltma
*Cinsel işlev bozukluklarında
*Her tür fobi tedavisi
*Panik atak
*Obsesif kompülsif bozukluk
*Psikolojik kaynaklı durumlar: Kekemelik, gece işemesi, parmak emme, saç yolma, tırnak yeme, uyku bozuklukları
*Alerjik hastalıklar
*Unutkanlık, hafızayı güçlendirme
*Travma sonrası stres bozukluğu
*Sigarayı bırakma, alkol bağımlılığı, madde bağımlılığı
*Kilo verme (Obezite, şismanlık)
*Stres
*Ergenlik sorunları
*Kaygı giderme

Hipnoz’la Hayati Değişenler

Kendimi Keşfettim!

Emine Oruçoğlu (43 yaş, işletmeci)

Hayatımla ilgili bir değişim yaşamak istiyordum ve bu değişimin ne olduğunu kendime bile ifade edemiyordum. Senaryo belliydi, başlangıç ve son hep aynı şekilde ilerliyordu. Hipnoz terapisinden önce yaptığımız koçluk seansı ile kendi yeni keşiflerimi çıkardım ortaya  ve ardından gelen etkili hipnoz terapileri ile duygu durumumu yönetebilmeyi başarabildim ve hayatımın direksiyonunu elime aldım.

Sigaradan Kurtuldum!

Nihat Öztürk (48, Şirket sahibi)

30 yıldır sigara kullanıyorum. Bırakmak için denemediğim yol kalmadı ve en son hipnoz yöntemini denemeye karar kıldım. Ara ara bıraktığım dönemler oldu ama her bıraktığım dönem bir işkenceydi. Hipnozla yaptığımız çalışmada en büyük fark şu; sigarayı bırakınca insan bir yokluk hissi yaşıyor, alt benliğe yerleştirilmiş olan belli kelimeler var. Hipnoz ile bu kelimeler o adımları atmanızı engelliyor. Bu anı aştıktan sonrasında gittikçe sigarayı hatırlama ve yokluk hissi azalıyor. Bir süre sonra sağlık olarak da kattıklarını görünce insan yaptığı ve başardığı işten mutlu oluyor.

Kaybettiğim Kendimi Buldum!

Ülgen Öznur Tukaç ,(36 yaş, ev hanımı)

Aktif ve sosyal bir iş hayatım vardı. Aynalarla barışık, kim olduğumu bilen biriydim. Daha sonra zor bir hamilelik, tehlikeli bir doğum, her şeyden ve herkesten uzak, kapkaranlık bir tünelin içindeyim. Yaptığımız hipnoz seansları ile ince bir nakış gibi bilinçaltıma işlenen enerji ile kaybettiğim kendimi yeniden keşfedebildim. Neler başarabildiğimi gördüm ve bu çok olumlu gelişmelerden sadece ben değil ailem yani  minik kızım ve eşimde çok mutlular çünkü bambaşka bir anne ve bambaşka bir eş var karşılarında.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.