Çoklu Estetik Ameliyatı

Çoklu Estetik Ameliyatı

Sihirli değnek etkisi yaratan çoklu estetik ameliyat ile aynı anda birkaç farklı sorundan birden kurtulmak mümkün.

Doç. Dr. Fatih Peker

Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı

Çoklu estetik ameliyat kişide sihirli değnek etkisi yaratır. Çoklu estetik ameliyatta, burun, yüz germe, kaş kaldırma, meme büyütme ve liposuction gibi işlemler tek seferde yapılabilir.

Kişinin görünümde büyük değişiklikler meydana getiren çoklu estetik ameliyatın, özellikle fazla kanama olmayan ve kısa süren işlemlerden oluşması gerekir. Karın germe-liposuction, meme küçültme gibi kanamanın nispeten daha fazla olduğu; klasik yüz germe, saç ekimi gibi operasyon süresinin uzun olduğu ameliyatları tek başına yapmak hasta için daha iyidir. Ancak örneğin meme büyütme, liposuction, kaş kaldırma, rinoplasti gibi fazla kanama olmayan ve uzun sürmeyen estetik ameliyatların birlikte yapılması daha makuldür. Çünkü bu ameliyatlar tek tek yapıldıklarında her bir ameliyat için kişinin iyileşme süresi ayrı ayrı hesaplanacak ve belki 6 ayını alacakken çoklu estetik ameliyat ile iyileşme süresi kısalır.

Sihirli Değnek Ameliyatı Daha Az Maliyetli

Tek seferde birden fazla işlemin yapıldığı çoklu estetik ameliyatların hastaya bir kez anestezi yapılması bakımından da daha avantajlıdır. Çoklu estetik ameliyatlarda genellikle birbirini tamamlayan işlemlerin bir arada yapılması tercih edilir. Örneğin, profilinden hoşlanmayan birine burun operasyonu yaparken, kulak estetiği ya da çene ucu estetiği de yapılabilir. Tabi tüm bunlara ameliyat öncesi hastanın ihtiyaçları ve isteği doğrultusunda karar vermek gerekir. Eğer hastanın profilinin düzelmesi için burun şekillendirme yanında muhakkak çene ucu estetiğine de ihtiyaç varsa bu iki işlemin aynı ameliyatta yapılması maliyeti de düşürecektir.

Son yıllarda en sık yapılan kombine ameliyatların karın germe, liposuction, burun estetiği, alın germe, kaş kaldırma ve meme büyütme ameliyatları olduğunu söyleyerek bu tür ameliyatların tam teşekküllü hastanelerde ve ameliyathane şartlarında yapılması gerekir.

Kombine Edilebilecek Ameliyatlar:

» Alın germe

» Kaş kaldırma

» Göz kapağı estetiği

» Endoskopik yüz germe

» Liposuction (yağ aldırma)

» Lipofilling (yağ enjeksiyonu)

» Rinoplasti (burun estetiği)

» Meme büyütme

» Kulak estetiği

» Yüz implantları ile kontür düzeltme

» Dudak estetiği (kalınlaştırma-inceltme)

» Peeling

» Çene ucu estetiği

» Dermabrazyon

» Lazer ile cilt tazeleme

» Kol germe

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.