Deprem Bölgesine Sürdürülebilir Destek

Deprem Bölgesine Sürdürülebilir Destek

Menarini Türkiye, deprem felaketi sonrası bölgeye yönelik desteğini Türk Eğitim Vakfı (TEV) iş birliğiyle devam ettiriyor.

—-

Depremden etkilenen üniversite öğrencilerinin eğitimine katkıda bulunmak amacıyla Menarini Türkiye Burs Fonu’nu hayata geçiren firma, Türk Eğitim Vakfı (TEV) bünyesinde açtığı bu fonla vakıf tarafından belirlenen üniversite öğrencilerine burs desteği sağlıyor.

Menarini Türkiye Genel Müdürü Cenk Balcı yaptığı açıklamada “Deprem sonrası toparlanma sürecindeki desteğin sürdürülebilir olmasını önemsiyoruz. Özellikle böylesi büyük bir felaket sonrası bölgedeki gençlerimizin eğitimlerinin aksamaması için Menarini Türkiye olarak Türk Eğitim Vakfı (TEV) iş birliği ile bir eğitim bursu fonu oluşturarak depremden etkilenen gençlerin eğitimlerine destek olmayı hedefledik” dedi.

TEV Genel Müdürü Banu Taşkın ise “Eğitim her koşulda devam etmeli diyerek, Menarini Türkiye gibi eğitim dostu kurumların özellikle afet sonrası uzun soluklu-sürdürülebilir desteklerinin çok önemli olduğunun bir kez daha altını çiziyoruz” şeklinde konuştu.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.