Diş Sağlığının Yaşam Kalitesine Etkisi

Diş Sağlığının Yaşam Kalitesine Etkisi

Her yıl dünya genelinde 20 Mart’ta kutlanan Dünya Ağız Sağlığı Günü’nde, ağız ve diş sağlığının sağlık ve yaşam kalitesi için önemine dikkat çekilmektedir. ABD’de yapılan araştırmalara göre, diş eti ile kalp ve pek çok kronik hastalık arasında bir bağlantı olduğu görülmektedir.

—-

Klinik çalışmalar, diş eti hastalıklarının vücuda bakterilerin girmesine ve yayılmasına olanak sağlayarak, kalp sağlığını riske soktuğunu göstermektedir. Bu nedenle diş eti hastalıkları kardiyovasküler hastalıkların artmasına neden olan risk faktörlerinden biridir.

Zararlı bakteriler ağızda biriktiği zaman diş eti iltihabı ve periodontit gibi hastalıklar ortaya çıkmaktadır. Bakteriler dişleri çevreleyen kemik ve deri dokusunun bozulmasına yol açmaktadır.

Philips Sonicare Diamond Clean 9000, manuel diş fırçasına kıyasla 10 kata kadar daha fazla plağı temizlemeye yardımcı olmaktadır. Bluetooth bağlantısı ile çalışan Sonicare App ise diş fırçalama alışkanlıklarının takip edilmesi ve daha iyi bir temizlik yapılmasını mümkün kılmaktadır. Philips Sonicare Power Flosser ağız duşu ise uygulanan alanlarda yüzde 99,9’a kadar plak temizliği sağlarken, diş aralarının hızlı, etkili ve aynı zamanda nazik bir şekilde temizlenmesine yardımcı olmaktadır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.