Düğününüzde Gülüşünüz ile Göz Kamaştırın!

Düğününüzde Gülüşünüz ile Göz Kamaştırın!

Yaz aylarının gelmesiyle beraber düğün sezonu da açıldı. Bembeyaz dişler ile bir ömür mutluluğa ‘evet’ demek isteyen gelin ve damat adayları inci gibi dişler ile gülümseyerek düğünlerinde göz kamaştırabilir…

Diş Hekimi Yiğit Emrah Kurt

Her gelin ve damat adayı düğün günü kusursuz görünmek ister. Hayatlarını birleştirmeye karar veren çiftleri bu mutlu günlerinde bembeyaz dişler ile gülümsetecek yöntemler diş estetiğinde saklı…

Özel günlerinde kusursuz bir gülüşe sahip olmak isteyenler özellikle diş beyazlatma (Bleaching) yöntemi için gelir. Diş beyazlatma işleminde uygulanan metodlarla diş rengi eski tonuna veya birkaç ton daha beyazına kavuşturulabilir. Diş beyazlatma için birçok farklı yöntem bulunsa da dişlere ve diş etlerine zarar vermeyecek yöntemlerle beyazlatmayı tavsiye edilir. Piyasada satılan beyazlatma ürünlerinin birçoğu dişleri çamaşır suyu gibi yakarak beyazlatır. Bu çeşit ürünlerden ağız ve diş sağlığı için uzak durulması büyük önem taşır. Piyasada satılan diş beyazlatma ürünlerini kullanmadan önce mutlaka diş hekimine danışılması gerekir.

Dişler kişinin gülüşünü ve hatta psikolojisini bile etkiler. Sararmış dişlerle, bırakın gülmeyi konuşmak bile istemeyiz. Özgürce konuşmak ve gülmeyi sağlayacak bembeyaz dişlere sahip olmak için ise dişleri düzenli fırçalamak şarttır. Dişlere azami özeni gösterilmesine rağmen rengi yine de istenilen beyazlıkta olmayabilir. Genellikle daha önce kullanılmış tetrasiklin grubu antibiyotikler, dişlerdeki sinirlerin dejenerasyonu, eski kaplamalar ya da yaşlılığa bağlı sararmalarda bu sorun gözlemlenir. Sararmış dişleri ne kadar fırçalarsak fırçalayalım istenilen beyazlığı yakalamak zordur. Bu noktada devreye uzman bir hekim desteğinin girmesi gerekir. Diş beyazlatma işleminin yapılamadığı durumlarda ise doğal bir gülümseme için zirkonyum kaplama uygulamasını önerilir.

Bembeyaz dişler ile doğal gülümsemenin yolu; Zirkonyum Kaplama

Diş beyazlatma yönteminin istenilen sonucu vermeyeceği kişilerde son yıllarda öne çıkan tedavilerden biri; zirkonyum kaplamadır. Sağlam ve beyaz renkli bir metal türü olan zirkonyum ile dişlere doğal bir kaplama uygulanır. Gülüş tasarımı ile bir günde estetik bir gülüşe sahip olunabilir.

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.