Eğitimde İş Başa Düştü

Eğitimde İş Başa Düştü

Mustafa Balbay Milli Eğitim Komisyonu’nda kabul edilen Öğretmenlik Mesleği Kanunu Teklifi için “Bugünkü Meclis aritmetiği ile muhalefet bunu değiştiremiyor. O yüzden iş başa düştü. Bütün velilere sesleniyorum. Çocuğunuzun öğretmeni, okul müdürü, Milli Eğitim Bakanı olun. İş başa düştü” dedi.

Gazeteci, Siyasetçi ve Yazar Mustafa Ali Balbay ile vatandaşın merak ettiği sorulara cevap bulabileceğimiz bir röportaj gerçekleştirdik. Eğitim, Adalet, Göçmen, Seçim, Geçim ile ilgili sorulara Balbay tarihten günümüze uzanan açıklama ve olaylarla açıklık kazandırdı.

Mustafa Balbay Milli Eğitim Komisyonu’nda kabul edilen Öğretmenlik Mesleği Kanunu Teklifi için 2012 yılında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Maalesef kültürel iktidarımızı kuramadık’ sözlerini hatırlatarak, “Altın Nesil’ projesi ile başlayan Fatih Projesi’nin amacı ‘nasıl’ değil ‘ne’ düşünmesi gereken nesil yetiştirmek. Bugünkü Meclis aritmetiği ile muhalefet bunu değiştiremiyor. O yüzden iş başa düştü. Bütün velilere sesleniyorum. Çocuğunuzun öğretmeni, okul müdürü, Milli Eğitim Bakanı olun. İş başa düştü” dedi.

1970’lı yıllardan günümüze uzanan meçhul -Balbay’ın söylemiyle- ‘meşhur cinayetler’in aydınlatılması gerektiğine değinen siyasetçi-yazar, “Bugün geldiğimiz noktada pek çok yasadışı unsurdan kendini kurtarmak için MHP ve Ülkü Ocakları kalkanı kullanmak isteyenleri görüyoruz. Burada en çok rahatsız olması gereken kesimler MHP ve Ülkü Ocakları olmalıdır” şeklinde konuştu.

İktiran göçmen politikası, TÜİK verileri, Hal Yasası, geçim, seçim konularına ilişkin bence çok güzel bir röportaj. İzlediğinizde hak vereceksiniz…

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.