Ellerde Ameliyatsız Gençleşme

Ellerde Ameliyatsız Gençleşme

Genç-bakımlı görünmek için yüze verilen önemi ellerde göstermek gerekiyor. Artık mezoterapi, lazer ve dolgu uygulamalarıyla kadınlar ameliyat olmadan ellerindeki kırışık, lekelerden kurtulur. 

Dr. Melike Külahçı

Saç ve Kozmetik Cerrahi Uzmanı

Eller, sürekli dış etkilere maruz kaldığından vücutta en fazla yıpranan, yılların etkisini hissettiren bölgelerin başında gelir.

Daha genç ve sağlıklı bir görünüm isteyen kadınların yüz güzellikleri kadar, ellerinin bakımlı olmasına özen göstermesi gerekiyor.Yaşlanma belirtileri ilk olarak yüz bölgesinde ortaya çıkıyor. Yüz gençleştirme uygulamalarının ardından daha genç ve sağlıklı bir yüz görüntüsü elde edilse de, kişinin elleri gerçek yaşını açığa vuruyor. Özellikle yüz estetik operasyonları ya da botox, dolgu gibi işlemleri yüzleri için uygulatan kadınlar, el gençleştirme işlemlerine ilgi gösteriyor.

Kırışıklar ve lekelerden kolayca kurtulun

Ameliyatsız el gençleştirme yöntemlerinden biri olan mezoterapi tedavisinde 2 ya da 4 mm’lik ince enjektörler yardımı ile cildin mezoderm tabakasına vitamin, antioksidan ve dolaşım güçlendirici etkisi olan madde veriliyor.

Cillteki kolojen eksikliği kırışıklıklar oluşmasında başlıca rol oynayan faktörler arasında yer alıyor. Ameliyatsız dolgu tedavilerinde, kıvrım ve kırışıkların elden yok olması için cilt altına dolgu maddeleri enjekte ediliyor. Bu maddeler ciltteki kolojenleri de harekete geçirerek, kırışık oluşmasını azaltıcı rol oynuyor. Tedavinin hemen ardından enjekte edilen dolgu maddesi cilt altında yayılmaya başlıyor ve yaklaşık bir ay sonra istenilen görüntüye kavuşuluyor. Dolgu tedavilerini, yapılan maddenin türüne göre 6 – 12 ay arasında tekrarlamak gerekiyor. Ellerin yaşını göstermede en önemli belirtilerden olan cilt lekelerinden ise, üç hafta aralıklarla yapılan 2 -3 seanslık lazer tedavisi ile kurtulmak mümkün oluyor.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.