Enerji İçin Meyve Suyu

Enerji İçin Meyve Suyu

Araştırmalar meyve suyunun enerji kayıplarının giderilmesinde  önemli bir etkisi bulunduğunu ortaya koydu. Özellikle yaz aylarında yaşanan yorgunluk hissi, halsizlik gibi sıkıntılarla ortaya çıkan tablolar için uzmanlar meyve suyu öneriyor.

Prof. Dr. Neriman İnanç

Beslenme ve Diyetetik Uzmanı

Havaların ısınması ve yaz mevsimine geçişle birlikte terleme, su ve enerji kaybına neden oluyor. Sağlıklı bir yaşam için içerisinde bol vitamin bulunan ve antioksidan ile mineral açısından güçlü meyve sularının tüketilmesi faydalıdır.

Her gün düzenli içilecek 1 bardak meyve suyu ile enerji kaybı engellenebiliyor. Meyve suları vücuda kaybettiği sıvıyı geri kazandırdığı gibi, içeriğindeki vitaminler, antioksidan ve mineraller ile hücrelerin yaşamsal faaliyetlerini ve vücut fonksiyonlarının yerine getirilmesine de katkı sağlamaktadır. Yemekle beraber veya öğün aralarında alınan meyve suları, içerisinde bulunan doğal şekerler ile enerji verir ve tokluk hissini artırır.

Yaz aylarında terleme ile vücutta su kaybının yaşanır. Vücuda enerji veren şeker, karbonhidrat, protein gibi besin maddelerinin düzenli tüketilmemesi halsizlik ve yorgunluğa neden olur. Öğün aralarında meyve suyu içerek bu denge sağlanabilir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.