Estetik Diş Güzelliği

Estetik Diş Güzelliği

Dişin doğal yapısını koruyarak estetik bir gülüşe sahip olmanın en etkili yollarından biri kozmetik konturlama… Doğal diş yapısını koruyarak yapılan estetik müdahale; Bonding ve diş beyazlatma gibi uygulamaları içeriyor.

Çağdaş Kışlaoğlu

Diş Hekimi ve Protez Uzmanı

Dişte estetik kaygılar yaz aylarında özellikle kadınlar için daha öncelikli hale gelir. Formda görünmek için yapılan egzersiz, cilt-diş bakımına gösterilen özen bu anlamda öne çıkan detaylardan bazıları…

Dişlerin Güzelliği Nasıl Ortaya Çıkar?

Dişlerin doğal yapısını koruyarak estetik açıdan tatmin edici bir gülüşe sahip olmanın en etkili yollarından biri; kozmetik konturlama. Kozmetik konturlama; dişlerindeki yapısal bozukluktan rahatsız olan bireyler için uygun olması ve anesteziye gerek duymadan uygulanabilmesi gibi nedenlerle oldukça avantajlı bir uygulama olarak diğer yöntemlerden ayrılıyor. Kozmetik konturlama uygulamaları arasında yer alan Bonding yönteminde, malzemeler dişin dış yüzeyine uygulanıyor, bu sayede kırılmış veya hasar almış dişlerin onarımı sağlanıyor. Bu yöntemle ayrıca dişler arasındaki boşluklar kapatılıyor ve diş boyları ağzın genel yapısına uygun olarak istenilen boya getirilebiliyor.

Dişlerdeki Şekil Bozukluğu da Giderilir

Kozmetik konturlamanın bir parçası olan Bonding yönteminde, dişlerdeki şekil bozuklukları giderilerek, estetik açıdan başarılı sonuçlar alınmaktadır. Bonding’in tek seansta, anesteziye gerek duymadan yapılabiliyor olması, dişlerine form kazandırmak isteyen kişilerin ihtiyaçlarına hızla ve etkili cevap verebiliyor. Bonding yönteminden verim alabilmek ve kullanım süresini uzatabilmek için; kişinin çok sert nesneleri (buz, kabuklu yemişler, şeker gibi) ısırmaktan kaçınması ve tırnak yeme gibi alışkanlıklardan uzak durması gerekmektedir.”

Bleaching (diş beyazlatma) yöntemiyle dişlere ışıltı veriliyor

Kendinden emin bir gülüşün vazgeçilmezlerinden olan beyaz dişlere Bleaching, yani diş beyazlatma işlemiyle sahip olmak mümkün. Diş beyazlatmada lazer sayesinde etkili ve başarılı sonuçlar elde edilerek, kişilerin dişlerdeki renk değişimlerine bağlı olarak gelişen estetik kaygıları gideriliyor. Kozmetik konturlama uygulaması dahilinde olan Bonding işleminden sonra yapılacak olan beyazlatma işlemiyle, dişlerde estetik açıdan tatmin edici bir görünüme kavuşmak mümkün olmaktadır. Diş beyazlatma işleminde dişlerdeki gözeneklerin temizlenmesi için özel bir jel tatbik edilmektedir. Bu maddelere, yaklaşık 45 dakika boyunca lazer ışığı tutularak beyazlama işlemi gerçekleştirilmektedir. Beyazlatma oranı, kişinin diş renginin ve yapısının durumuna bağlı olarak diş hekimi tarafından belirlenmektedir. Dişler beyazlatılarak kişilerin estetik açıdan tatmin olması sağlanmakta, bu sayede kişiler mutluluklarını gülüşlerine yansıtabilmektedir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.