Evlilikte Mutluluğun Sırrı Bir Saniyede Saklı

17.10.2012
41
Evlilikte Mutluluğun Sırrı Bir Saniyede Saklı

evlilik, Evlilikte Mutluluğun Sırrı, mukadder temiz, ask, sevgi, mutluluk, cinsellik, seksEvliliğinizin uzun yıllar devam etmesini istiyorsanız, onu içerisinde bulunduğu belirsizlikten kurtarmanız imkansız değil. İşte size mutlu bir evlilik için yapmanız gereken küçük ama önemli bir o kadar da ama ihmal edilen tavsiyeler;
Eşinize  saygı gösterin, sevgi dolu olun ve  her gün eşinize 1 saniyenizi ayırıp o sihirli iki kelimeyi-‘SENİ SEVİYORUM- u söyleyin ve bunu hissettirin.

Psk.Mukadder Temiz
First Education pre-school 

İlk evlendiğinizde her ikinizde birbirinize aşıktınız, bu aşkı tekrar hissetmek, tekrar mutlu ve sevgi dolu bir yuvanız olsun istiyorsunuz. Ama ne yapacağınızı bilmiyorsunuz. Umutsuzsunuz.. O halde bu yazıyı ÖNGARGISIZ ve DİKKATLİCE okuyun.
Evliliğinizin ilk günlerinizi hatırlayın..Birbirinize nasıl davranıyordunuz? Bu günde birbirinize iyi davranmak, sizi kimsenin gözünde küçültmez, tersine örnek teşkil eder ve karşınızdaki kişi içinse sizi belki de vazgeçilmez yapar? En önemlisi de  çocuklarınıza olumlu model olursunuz sonrasında onun içine gireceği duygusal ilişkilerde başarılı olmasında çok büyük payınız olması kaçınılmazdır.
Asla evliliğinizi bitirmekten bahsetmeyin, kurtarmaya çalışın
Eşiniz için küçük jestler yapmayı deneyebilirsiniz. Örneğin: eşinizin en sevdiği yemekleri pişirebilir, eve geldiğinde terliklerini onun için hazır edebilirsiniz veya ona dinlenirken bir fincan kahve, eve giderken ona çiçek götürebilirsiniz, yemek yedikten sonra bulaşıkta yardım edebilir, doğum günü olmadığı halde ona bir hediye alabilirsiniz ve bunun gibi yüzlerce jest yapabilirsiniz. Bunları okurken evliliğimiz bu küçücük jestlerle mi kurtulacak diyorsunuz belki çok daha fazlasını yaptığınızı ama bu yapılanların hiçbir şeyi değiştirmediğini söylüyorsunuz yada çocuk muyuz biz evcilik oynamayız, diye düşünüyorsunuz. Aslında bu küçücük şeyler eşinizi ne kadar çok önemsediğinizi onu düşündüğünüzü gösterir. Evliliğinizi arabanız gibi düşünelim, eğer  arabanızın tekeri patladıysa onu kendiniz tamir eder yada bir  profesyonele götürürsünüz .  Arabamdan kurtulmak istiyorum ,lastiği patladı artık işime yaramaz demezsiniz. Peki evliliğiniz için neden kolayca bu iş bitti  yürümüyor dersiniz? Evliliğiniz içinde en az arabanızda olduğunuz kadar onarmaya çalışmak, yanlışları düzeltmek, düzeltilemiyorsa profesyonel yardım almak ve yola devam etmek gerekmez mi? Hiç bir şekilde ilişkinizi veya evliliğinizi  bitirmekten bahsetmemeli, kurtarmaya çalışmalısınız ve yolunuza devam etmelisiniz.
Arkadaş olun ve dertleşin….
Eğer seks hayatınızda problemleriniz varsa bunun için birlikte zaman geçirmeli ve bu konuyu birbirinizle konuşmalısınız asla bir şey yok gibi davranmamalısınız ve hatta ilk günlerinizdeki özel anlarınızı birbirinize  hatırlatmalısınız. Fırsat buldukça birlikte kısa tatillere gitmelisiniz. İşiniz şüphesiz çok önemli  fakat işinizin evliliğinize olumsuz etkilemesine izin vermemelisiniz. Birbirinize yakın ve samimi olmalısınız .Sağlıklı bir ilişki için eşlerin arkadaş olabilmesi ve  gerektiğinde dertleşebilmesi çok önemlidir. İlişkinizi kurtarmaya çalışın geriye donup bakmayın ve esinizin negatif yönlerini bulmaya çalışmayın, geçmişteki acı hatıraları unutun ve esinize de bununla ilgili hiçbir şey hatırlatmayın. Bugün başlayıp evlilik hayatınızı renklendirin ve pozitif olun. Eğer eşiniz evin dışındaki hayata karşı çok  ilgili ise ona, onun sizin dünyanız olduğunu gösterin. Kendinizi ve ev hayatını ona çok çekici bir hale getirin sonucunda eve gelmeyi isteyeceğini göreceksiniz.
Seni seviyorum demeyi ASLA ihmal etmeyin
Tartışmalarınızda her eşin farklı fikirleri olabileceğini hatırlamalısınız. Konuyu konuştuğunuzda  bu problemin gerçekte çok küçük bir sorun olduğunu birlikte keşfedersiniz. Farklılıklar ve fikir ayrılıklarında sessiz kalmayı öğrenmelisiniz. Geçmişte içinizdeki acıların sizi rahatsız etmesine izin vermeyin. Çocuğunuza veya bir başkasına bağırarak  acınızın üstesinden gelmeye çalışmayın. Kesinlikle birbirinize  el kaldırmayın. Dürüst olun ve birbirinizi anlamaya çalışın. Kıskançlık çiftlerin genelde mahkemeye gitmesine neden olur. Eşinizin 5 -10 dakika  eve geç gelmesini  kafanızda büyütmeyin. ‘Neredeydin yada  başka bir kadınla mı beraberdin?’ diye sormayın. Çünkü 10 dakika içinde flört yapılmaz, mantığınızı kaybetmeyin. Eşinize  saygı gösterin, sevgi dolu olun ve  her gün eşinize 1 saniyenizi ayırıp o sihirli iki kelimeyi-seni seviyorum- deyin  ve bunu hissettirin. Evliliğinizin şu anda olduğundan daha güzel olacağını görmeniz dileğiyle.
 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.