Farkındalık İçin Yeşil Logo

Farkındalık İçin Yeşil Logo

Farkındalık Yaratmak İçin #MilyonlarcaNedenVar” sloganı ile Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı – Cerebral Palsy Türkiye’nin, Dünya Cerebral Palsy Farkındalık Günü kapsamında hayata geçirdiği “Yeşil Giy”, “Yeşil Işık Yak”, “Logonu Yeşil Yap” çağrısına birçok gönüllüden destek geldi.

Bebeklik ve çocukluk döneminde en sık rastlanan fiziksel engellilik durumu olan Cerebral Palsy; doğum öncesi, sonrası ve sırasında yaşanan komplikasyonlar nedeniyle beynin hareket merkezinin hasar görmesinden kaynaklanıyor.

Her yıl dünya üzerinde 100 ülkede 450’den fazla sivil toplum kuruluşunun desteklediği 6 Ekim Dünya Cerebral Palsy Farkındalık Günü’nde Cerebral Palsy’e karşı birlikte hareket etmek ve toplumda bu engel durumuna ilişkin bilinç oluşturmak amaçlanıyor. Cerebral Palsy’li bireylere ve ailelerine rehabilitasyon, psikolojik danışmanlık ve eğitim hizmeti sunan Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı, bu gün kapsamında tüm dünyada desteklenen kampanyanın Türkiye’deki öncüsü oldu.

Büyüme, gelişme anlamı taşıyan ve Cerebral Palsy’i temsili eden yeşil renk ile Türkiye’nin farklı şehirlerinde bulunan binalar, köprüler ve AVM’ler ışıklandırıldı.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.