Güçlü Kaslar İçin 5 Altın Kural!

12.04.2015
86
Güçlü Kaslar İçin 5 Altın Kural!


Sağlıklı ve kalıcı zayıflamanın temelinde güçlü kas yapısı vardır. Beş altın kural EMS teknolojisinde birleşti ve bu teknoloji Avrupa Amerika gibi gelişmiş ülkelerden sonra Türkiye’ye de geldi.

Dr. Serdar Bora Bayraktaroğlu

Estetik Plastik Rekonstruktif Cerrah

Sağlıklı ve kalıcı zayıflama ile kas geliştirme konusunda yıllardır yapılan araştırmalar ve çeşitli yöntemler beş kuralı ön plana çıkarttı. Klasik fitness antrenmanları tüm kas gruplarını çalıştırmak ve derinlemesine güçlendirmek anlamında maalesef çok yeterli olamaz. Spor teknolojisinin geldiği son nokta olan ve Avrupa ve Amerika’da kullanımı hızla yaygınlaşan EMS teknolojisi ile vücudumuzdaki 36 bin kas lifini aynı anda çalıştırabilir. Kas aktivitesinin artması çevre dokulardaki yağ yıkımını hızlandırarak kasların gelişmesine ve yağsız bir beden tipine sahip olmayı kolaylaştırır.

Ancak EMS teknolojisini kullanırken medikal onaylı cihazlar ve sertifikalı kişisel antrenörler eşliğinde ve hijyenik ortamlarda antrenman yapılmasına çok dikkat edilmesi gerekir.

Nurnberg Üniversitesi’nde ve diğer akademik çalışmalar sonucunda, EMS antrenmanlarının vücut kompozisyonu üzerinde oldukça olumlu etkileri olduğunun kanıtlandı. Yağ kitlesini azaltırken kas hacmini artırdığı gözlemlendi. Ayrıca metabolizma hızında ve kan dolaşımının hızında artırıcı bir etkisi de vardır.

Öne çıkan 5 kural:

– Kas yapısını derinden güçlendirmek

– Güçlü kas dokusu ile kas dokusu çevresindeki yağ yakımını hızlandırmak

– Kas liflerini artırmak

– Metobolizmayı hızlandırmak

– Kan dolaşımını hızlandırmak”.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.