Jinekomasti Tarihe Karışıyor

17.10.2012
40
Jinekomasti Tarihe Karışıyor

Erkeklerde görülen meme dokusunun büyümesi olarak özetlenebilen Jinekomastiartık yarım saat gibi kısa bir sürede hiç bir kesi olmadan yapılan bir operasyon ile tarihe karışıyor!

Estetik Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Bülent Cihantimur

Artık güzel görünmek, bakımlı olmak, hem kişinin mutluluğu hemde yaşam konforu açısından adeta bir zorunluluk haline geldi. Herkes tarafından beğenilen, çekici bir görünüme kavuşmak kadın erkek ayrımı olmaksızın birçok kişinin en büyük isteği… Son dönemde erkekler arasında da yaygınlaşan estetik işlemler arasında en çok ilgi gören ve merak edilen işlem Jinekomasti, yani çeşitli yaşlarda, o yaşın özelliğine bağlı olarak değişebilen sebeplerle, meme büyüklüğü, sorunu gelmektedir. Erkekler için rahatsızlık yaratan bu sorun sürekli gelişen teknoloji ve tıp uygulamaları sayesinde, kısa sürede yapılan estetik işlemler ile sorun olmaktan çıkıyor. Bunun erkeklerde meme dokusunun büyümesi olarak özetlenebilen bir durum ve kilo sorunu olmayan erkeklerde de ortaya çıkabiliyor. Bu sorunun yüzme ve spor yapma gibi aktiviteleri kısıtladığını, giydiğiniz kıyafetlerde kötü görünüme yol açtığını ve bunların sonucunda sosyal çekinceleri doğuruyor.

Kesisiz, izsiz

Yağ dokularının kesilmeden çok daha kolay bir yöntem olan liposcupture metodu ile alınıp bu yöntemde ile asla kesi yapılmıyor. Bir delikten özel bir cihaz ile yağ dokusunun eritilerek dışarı alınıyor ve bu sayede de asla iz kalmıyor.

Sarkma yok

İçi boşalan derinin sarkıp sarkmayacağının en çok merak uyandıran nokta… Bu işlemin lipomatik ve lazer lipolizkombinasyonu ile yapılıyor. Her ikisinin de yağları eritip kolayca dışarı çıkarılıyor ve her iki teknolojide derinin sıkılaşmasını sağlıyor.

 

Yalnızca 30 dakika

Operasyon yalnızca 30 dakika sürüyor ve hasta 2 saat sonra taburcu olduyor. Ertesi gün günlük yaşama kolayca devam ediliyor. 1 gün sonra işe gidebildiğini, 15 gün sonra denize girebiliniyor.

edebilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.