Kalın Bilekler İçin Çözüm

Kalın Bilekler İçin Çözüm

Kalın bilekler, karın, kol, ayak bileği, gıdı, diz kapağı içi gibi bölgelerde biriken yağlardan daha kolay ve güvenli biçimde kurtulmak artık kolay mı?

Op. Dr. Uğur Dikmen

Estetik Uzmanı

Kış mevsiminde botlara sığmayan kalın bilekler başa bela olur. Bölgesel yağlanma erkeklerde ise karın, bel çevresi, gıdı bölgesi olarak ortaya çıkar.

Yeni nesil yağ aldırma yöntemi Liposhaping, kadın ve erkeklerin yoğun egzersiz ve diyet programlarına rağmen kurtulamadıkları bölgesel yağlarına çare oluyor. Liposhapingi en çok karın, bel çevresi, kol altı ve kalçasının kalınlığından rahatsız olan kadınlar tercih ediyor. Ayrıca, bacaklarının kalınlığından dolayı mini etek giyemeyen ve kalın ayak bilekleri yüzünden istediği çizmeyle sokağa çıkamayan kadınlar da Liposhaping için başvuruyor. Erkekler ise  daha çok karın, bel çevresi ve gıdı bölgelerinde biriken fazla yağlardan kurtulmak istiyor.

Düzensizlik ve pürüzlenme riski yok

Liposhaping yönteminde, yağ birikmesinin olduğu yere bir çeşit anestezik solüsyon karışımı enjekte edilerek bölgeden alınması gereken yağ kitlesinin tamamen akışkan hale gelmesi sağlanıyor. Böylece yağlı bölgeler daha kolay tespit ediliyor ve emilimin daha homojen olması mümkün oluyor. Girişim sırasında mikrokanüller kullandığı için cerrah çok daha yumuşak ve nazik hareket ederken, operasyon sonrasında diğer yağ aldırma yöntemlerinin aksine ciltte düzensizlik ve pürüzler oluşmuyor.

Anında gözle görülür etki

Liposhaping tedavisi uygulanan hastalarda, operasyondan hemen sonra gözle görülür değişiklikler fark ediliyor. Ancak uygulamadan üç hafta sonra çok daha yoğun bir iyileşme görülüyor. Esas sonuç ise operasyondan yaklaşık üç ay sonra alınıyor. Liposhaping sonrasında sağlıklı beslenme ve düzenli egzersiz ile ince görünüm ve sağlıklı fiziksel durumun korumasına yardımcı oluyor.

Kimlere uygulanabilir?

Liposhaping yaptırmaya en uygun adayların, vücutlarının belirli bölgelerinde yağ fazlalıkları bulunan, elastik cilde sahip, olması gereken kilodaki kişiler olduğunu belirtiliyor.Kadınlar kadar erkeklerinde bu yöntemi tercih ettiğini vurguluyor. Özellikle bel çevresi ve kenarlarında fazlası olan erkekler için Liposhaping’in ideal bir girişim olduğunu belirtiliyor. Fiziksel açıdan sağlıklı, psikolojik açıdan dengeli ve beklentilerinde gerçekçi olan kadın ya da erkeğe bu yöntem rahatlıkla uygulanabilir. Vücutlarında çok geniş bir bölgeye yayılmış aşırı yağ birikmeleri olan bireyler de Liposhaping yaptırmak için uygun aday sayılabilirler. Bu kişilerde yağ miktarı göreceli olarak azaltılır

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.