Kalp Krizi Öncesi Sinyaller

Kalp Krizi Öncesi Sinyaller

Türk Kalp Vakfı uzmanlarından Dr. Hüseyin Deniz Kılıç, yaşla birlikte kalp hastalıkları gelişme riski artış gösterse de gençlerde kriz tablosu ani ve hızlı geliştiği için hırpalayıcı olduğuna dikkat çekti. Kılıç, “Kriz öncesi belirtileri-genetik yatkınlığı dikkate almak gerekir. Bilinçsiz kan sulandırıcı kullanmak ise tehlikeli sonuçlara sebep olabilir” dedi.

—-
Türk Kalp Vakfı uzmanlarından Dr. Hüseyin Deniz Kılıç kalp hastalıklarının dünyada ölüm nedeni olarak ilk sırada yer aldığına işaret ederek, toplumun bilinçlenmesi gerektiğini söyledi.

Dr. Hüseyin Deniz Kılıç, kalp hastalıklarının gelişiminde yaşın en önemli risk oluşturduğunu ancak gençlerin çok daha dikkatli olması gerektiğine dikkat çekti. Kılıç açıklamalarına şöyle devam etti: “Erkeklerde 45, kadınlarda ise menopoz sonrası kalp hastalıkları riski artar. Ancak genç yaşlardaki kalp krizi çok daha yıpratıcı ve ölümcül sonuçlara neden olabilir. Bu nedenle kalp krizi belirtilerini bilmek gereklidir. Göğüs ağrısı, soğuk terleme, ayaklarda şişme gibi anormallikler hissedildiğinde zaman kaybetmeden uzmana başvurmak gerekir. Ayrıca bilinçsiz kan sulandırıcı kullanmak da istenmeyen sonuçlara neden olabilir. Uzman tarafından verilmeyen hiçbir şey kullanılmamalıdır”

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.