Kasım Yağmuru (Nowember Rain)

Kasım Yağmuru (Nowember Rain)

Gözlerinin içine baktığımda (When I look into your eyes ) 

Bastırılmış bir aşk görüyorum (I can see a love restrained )*Gun’s and Roses

Ekim ayının sonlarına kadar devam eden; Venüs’ün yönetimindeki Terazi Burcu’nun ahenkli ve doğayı bin bir renge boyayan ılımlı günleri bitti. Şimdi bu topraklarda savaşçı gezegen Mars’ın yönetimindeki Akrep’in krallığı hüküm sürüyor. Günler iyice kısaldı. Rüzgar daha soğuk esiyor.

Filiz Yaşar Zorka

Bronz rengi yapraklar birer birer düşüyor. Şimdi ölmek zamanı. Bir sonraki baharda yeniden dirilmek için. Tüm bu hengame içinde ise Akrep Burcu ile temsil edilen şehvet uzayan gecelere damgasını vuruyor. Belki de bu nedenle bu ay içinde yaşanan aşklar çok daha tutkulu oluyor. Bu günlerde pek çoğumuz, göz göze geldiğimiz anlarda, bastırılmış bir aşk görebiliriz.

Koç Burcu: Mars’ın bir diğer çocuğu olan Koç Burç’ları bu ay içinde sağlık konularına çok dikkat etmeliler. Her zaman mücadeleye hazır olan Koç’lar bu ay içinde daha temkinli davranmak isteyecekler. İş yerlerinde değişiklikler meydana gelebilir. Miras ile ilgili konular, eşlerinin işleri ile ilgili konular, hukuk ile ilgili süreçler gündeme gelebilir. Yurtdışı ziyaretlerde bulunabilirler.

Boğa Burcu: Boğa Burçları bu ayın cazibe odağı olacaklar. Ancak bunun için biraz açılmaya, kalıplarını kırmaya ihtiyaçları var. Karşı cins ile birlikte çok başarılı iş ortaklıkları yapabilirler. Karşı cins ile olan sorunlarını çözmek için ise kendilerinde çok fazla güç bulacaklar. Bu ay tüm Boğa Burç’larına önerim hayallerinin peşinden gitmeleri. Uzun zamandır hayalini kurdukları günlere çok kolay ulaşacaklar.

İkizler Burcu: İkizler Burçları ve yükselen Burcu İkizler olanlar için ise bu ay ev ve aile ile ilgili konular ön planda olacak. Taşınmak, muhit değiştirmek ya da evlerinde tadilat ve tamirat yaptırmak isteyebilirler. Yine ev içine yeni bir eşya almaları da olasıdır. Sağlık ile ilgili endişeleri düzene giriyor. Çalışma ortamlarında takdir ve sevgi görecekler. Üstlerinden övgü alacaklar.

Yengeç Burcu: Yengeç Burçları ve Yükselen Burcu Yengeç olanlar için ise Kasım Ayı kardeşler, okul arkadaşları ve kapı komşuları ile ilişkileriyle meşgul geçecek. Eklemlerinin sağlığına dikkat etmeliler. Bu ay içinde flörtler ciddi ilişkilere dönebilirler. Aile içindeki çatışmalardan uzak durmalarında yarar var. Yanlış anlamalara ve yanlış anlaşılmalara karşı dikkatli olmalılar.

Aslan Burcu: Aslan Burçları ve yükselen burcu Aslan olanlar için ise Kasım ayı maddi konularla meşgul geçecek. Gelirlerindeki beklemedikleri artışa paralele, harcamaları da artabilir. Bu nedenle özellikle de kredi kullanımına dikkat etmelerinde yarar var. Aynı şekilde çok yakınlarına bile borç verirken dikkat etmeliler. Bu ay içinde yine aile ile ilgili gizli kalmış sırlar açığa çıkabilir. Ebeveynlerinin bakımları ile ilgili sorumluluklar üstlenebilirler.

Başak Burcu: Başak Burçları ve yükselen burcu Başak olanlar bu ay içinde çok fazla gezegeni evlerinde ağırlıyorlar. Titiz Başak’ların bu ay içinde kendilerini daha güçlü, olayları kontrol eden ve takdir edilen bir hava içinde olacaklarını söylemek mümkün. Ailelerinden bir büyüğün bakımını üstlenebilirler. Aile büyüklerinin sağlıkları ile ilgilenebilirler. Kariyer hayatlarında ise karşılarına ağır sorumluluklar çıkabilir. Ancak bu sorumlulukların altından başarıyla kalktıklarında ödülleri de büyük olacaktır.

Terazi Burcu: Terazi Burçları ve yükselen burcu Terazi olanlar için ise Kasım ayı içinde yeni bir işe başlama ihtimali var. Özellikle geçmişten gelen ve hala çözemedikleri sorunları barındıran ilişkileri Kasım ayı içinde yeniden gündeme getirebilirler. Bu ay içinde pek çok Terazi Burcu, ilişkilerinde bir takım yön değişiklikleri yaşayabilirler. Çocukluktan beri süregelen ve onları üzen herkese ve her şeye karşı son derece net ve kesin bir tavır içinde olacaklar.

Akrep Burcu: Akrep Burçları ve yükselen burcu Akrep olanlar için ise Kasım ayı, hükümdarlıklarını ilan ettikleri bir ay olacak. Bu ay içinde pek çok yarım kalan işlerini bitirme fırsatı bulacaklar. İş hayatlarında takdir edilecekler ve zaman Akrep Burçlarını haklı çıkaracak. Bu ay içinde sosyal faaliyetlerde bol bol yer alabilirler. Dernekler ile ilgili olumlu işler kurabilirler.

Yay Burcu: Yay Burçları ve yükselen burcu Yay olanlar için ise Satürn’ün sınavları devam etmekte. Yayılmayı ve uzakları keşfetmekten haz duyan Yay’lar bu ay içinde, keşiflerini kendi iç dünyalarına yöneltecekler. Daha fazla sabretmeyi öğrenecekler. İş hayatlarında terfi almaları olasıdır. Sorumlulukları da buna paralel olarak artacaktır.

Oğlak Burcu: Kasım ayı Oğlak Burçları ve yükselen Burcu Oğlak olanlar için pek çok yurtdışı dinamiği beraberinde getiriyor. İşkolik Oğlaklar, bu ay içinde bol bol yurtdışı seyahatte bulunabilirler. Yüksek öğrenim ile ilgili fırsatlar kapılarını çalabilir. Toplum önündeki statüleri ise parlayacak. Uzun zamandır bekledikleri terfi haberi gelebilir. Evlilik bekar Oğlakların kapısını çalabilir.

Kova Burcu: Kova Burçları ve yükselen burcu Kova olanlar için ise iş hayatında olumlu gelimleler var. Uzun zamandır bekledikleri iş tekliflerini alabilirler. Yaşça büyük kişilerden yardım görecekler. Dernek ve benzeri sosyal sorumluluk projelerinde gönüllü olarak görev alabilirler. Yakın arkadaşları ile daha sık bir araya gelecekler. İş ortamlarında sezgilerine güvenmelerinde yarar var.

Balık Burcu: Balık Burçları ve yükselen burcu Balık olanlar için ise ikili ilişkiler ve ortaklıklar açısından son derece uygun bir dönem. Kapılarını aşka açmalılar. Geçmiş zamandan gelen travmalarını unutturacak ve onlara kendilerini iyi hissettirecek aşk kapılarını çalmakta. Zilin sesini duymalılar ve kapıyı açmalılar. İş ortaklıkları için de son derece verimli bir dönem. Yüksek öğrenim ve yurtdışı iş olanakları ile ilgili konular gündeme gelebilir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.