Koronavirüse Pastilli Savunma

Koronavirüse Pastilli Savunma

Güçlü bir bağışıklık sistemi olmadığında koronavirüs hastalarda daha ağır seyredebiliyor. Bu hastalığı doğru bitkisel karışımlarla boğazdan akciğere inmeden etkisiz hale getirilebilirsiniz. İçerisinde şeker bulundurmayan pastiller virüsün boğazdan akciğerlere inmesini yüzde 80 oranında engelliyor.

Doç. Dr. Engin Celep

Farmakognozi

Koronavirüse karşı henüz etkin tedavi seçeneklerinin bulunmaması nedeniyle koruyucu önlemler son derece önem taşıyor. Bağışıklık sisteminin desteklenmesi, enfeksiyon etkeni diğer virüs ve bakterilere karşı da korunmada önemli yer tutuyor. Kimyasal ajanların vücutta çeşitli fonksiyonlar üzerinde olumsuz etkileri söz konusu olabiliyor. Bu bakımdan fitoterapi (bitkisel) ürünlerin akılcı şekilde kullanılması, bu olumsuz etkilerin en düşük seviyeye indirilebilir. Koronavirüse karşı toplumsal olarak mücadele verilen bu dönemde bitkisel kürler de bu mücadeleye destek olabilir.

Koronavirüs alt solunum yollarını hedef alan bir hastalık. Doğru bitkisel karışımların doğru kullanılmasıyla virüs boğazdan alt solunum yollarına inmemesi sağlanabilir.

Virüsün boğazımızdan aşağıya inmemesi çok önemli

Polifenol adı verilen maddeyi taşıyan bitkiler virüslerle mücadelede önleyici olarak önemli yer tutar. Örneğin nar kabuğunda virüslerin yayılmasını önleyici madde bulunuyor, Bunun yanında zerdeçal, zencefil, adaçayı gibi polifenolik maddelerce zengin bitkilerde önleyici olarak fayda sağlıyor. Virüsün boğazımızdan aşağıya inmemesi çok önemli. Boğaz virüslere karşı savunmada önleyici özelliği olan bitkilerden faydalanmak gerekir. Virüs ya da bakteri vücuda girdiği anda yok etmek için boğazda set oluşturulmalıdır. Bu set bu bitkisel karışımlardan oluşan pastillerle olabilir.

Önleyici özelliği bulunan bitkiler tüketildiğinde değişime uğrayabilir ve koruyucu özelliğini kaybedebilir. Bu bitki veya bitkisel karışımlar mideye direk indiğinde ince bağırsakta değişime uğrar. Başka etkilere yol açabilir. Virüslerle mücadelede bunların değişmemesi lazım. Ağızda uzun süre kullanılan şekersiz, belirli standartlarda olan pastiller ağızlarda değişime uğramadan virüslere karşı önleyici olur.

Boğazımıza koruyucu set çekebiliriz

Kullanılacak pastil şekersiz, ‘Arap Zamkı’ gibi maddelerle üretilmiş olmalı. Bu şekilde boğazımızda set oluşturup virüslerin alt solunum yollarına girmesini engelleyici olabilir. Bitkisel karışımlardan oluşan, belirli standartlarda üretilen şekersiz pastiller, virüslerin boğazdan alt solunum yollarına inmesini yüzde 80 oranında engeller. Şekerde virüsler çoğalabilir, bu yüzden içinde şeker olmayan belirli standartlarda üretilmiş pastiller tüketilmelidir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.