Mutlu Eller Yaratın

Mutlu Eller Yaratın

mutlu-eller-yaratinYaşlanmanın ilk görüldüğü yerlerden biri de ellerdir. Hatta bazen yüzdeki belirtilerden bile daha çok dikkat çekicidir.  Çünkü el sırtındaki deri yüz derinizden çok daha incedir.  Ayrıca el sırtında çok az miktarda yağ olduğundan yaşlanmanın doğal bir sonucu olan kollajen ve elastik lif yıkımı el üstünde çok dikkat çekici bir yaşlanma etkisi meydana getirir. Sonuç, kırışık, buruşuk, damarların belirgin olduğu parşömen kağıdı kalitesinde bir cilt olarak karşımıza çıkar.? Peki bu sorunları nasıl çözebiliriz?

Op. Dr. Hüseyin Güner

Estetik Plastik ve Rekonstrüktif  Cerrahi Uzmanı

El gençleştirme için yapılabilecek işlemlerin kombine edilerek kullanılması en iyi çözümü veriyor.  Lazer-biyositimulasyon  yöntemi, bir kaç yöntemin  kombinasyonu. Öncelikle incelmiş, kırışmış  ve kalitesini yitirerek parşömenleşmiş el cildi içerisinde büyüme faktörleri, eser elementler ve hyaluronik asit bulunan bir karışım  dolgu uygulanıyor. Bazen bu karışıma kişinin kendisinden elde edilen kök hücre solüsyonu da eklenir.  Bu sayede kişinin cilt kalitesi artırılırken yılların oluşturduğu deformasyonda  azaltılıyor. Sonra ciltteki  ince kırışıklıkları açmak ve lekeleri ortadan kaldırmak için gelişmiş teknoloji ürünü lazerler  ve  IPL uygulanıyor.  Bu işlem kişinin yaşlanma durumuna göre 3-4 seans uygulanıyor.  Her bir seans yaklaşık 30 dakika sürüyor. Seanslar arası yaklaşık 2 hafta. Elde edilen sonucun kalıcılığını sağlamak için yılda bir  tekrar öneriliyor.  Bu işlemler için genel anestezi almaya gerek yoktur. İnsanlar 1 saat istirahat sonrasında evlerine gidebilir,  ertesi gün ise  günlük hayatına devam ederek işe gidilebilir.

Ultrason, Radyofrekans, Teknolojisi ile Gençleştirme Nasıl  Yapılabiliyor?

Bu teknolojilerden birincisi ses dalgalarının(ultrason),  ikincisi ise radyo dalgalarının( Radyo Frekans) enerjisinden yararlanıyor. Uygulama sırasında  enerji cildin dermis tabakasında bulunan  kollajen ve elastik lifleri yaklaşık 45-50 dereceye kadar ısıtıyor. Bu ısınma  sonucu bu liflerde büzüşme sıkılaşma ortaya çıkıyor ve bir onarım ile yenileme süreci tetikleniyor. Sonuç ise ciltte gerilme ve kırışıklıkların açılması olarak karşımıza çıkıyor.  Bazen bu iki yöntemi kombine etmek sonuçların daha etkin olmasını sağlıyor. Her iki yöntemin de uygulanması yaklaşık 45 dakika alıyor.  Hastanın cilt yaşlanmasına göre 2-3 seans  uygulanması etkili. Bu işlemler içinde genel anestezi almaya gerek olmadığı gibi Uygulamanın ertesi gün işe başlanabilir.

 

 

 

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.