Neptün-Jüpiter Retro’su ’Uyanın-Hayal Kurun’ Diyor…

Neptün-Jüpiter Retro’su ’Uyanın-Hayal Kurun’ Diyor…

Haziran ayı tutulmalar ve Merkür geri hareketi ile geçti. 22 Haziran’da düz hareketine başlayan Merkür ile hepimiz rahat bir nefes alırken, Jüpiter 21 Haziran’da balık burcunda geri harekete başladı. 29 Temmuz’da kova burcunda geri harekette olacak, 18 Ekim 2021 tarihinden itibaren de tekrar düz hareketine devam edecek. Bu geri harekete bir de Neptün eşlik edecek. İki gezegenin geri hareketi, ikinci fırsat olabilir.

Filiz Yaşar Zorka

Astroloji Uzmanı

Ey! Hayi Hak!

Perde kurduk, ışık yaktık

Gösteririz perde hayal

Gerçeğin aynasıdır bu perde

Sanılmaya martaval

Gösteririz perde hayal.

Jüpiter büyüteç gibidir, iyi şans gezegenidir ancak kötü açı alırsa onu da büyütür. Neptün ise astrolojide hayallerimizi ifade eder. Sezgilerimizi, bizi gerçek dünyadan uzaklaştıran yanılsamaları. Sinema Neptünyendir. Hayal perdesi de denir.

Jüpiter 21 Haziran’da balık burcunda geri harekete başladı. 29 Temmuz’da kova burcunda geri harekette olacak, bir de buna Neptün eşlik edecek. Ben bir astrolog olarak bu iki gezegenin geri hareketini, ikinci bir fırsat olarak yorumluyorum. Tüm burçlara sezgilerine biraz daha fazla güvenmelerini öneriyorum. İnat ettikleri ve asla değişmem dedikleri nelerse belki bu oralardaki değişim ve dönüşümün keyifli yanıdır.

Uyanın ve hayal kurun.

Ayrıca bu Retro’da bizim dersimiz iyiliği görmek. Güzellik, samimiyet, değer vermek, değer görmek. Bize dayatılan bütün kalıpların ötesine yol alıp hiç bilmediğimiz manzaraları keşfetmek.

Koç Burcu: Koç ve yükselen burcu Koç olanlar için yılın ikinci altı ayı biraz daha gizemli geçecek. Kendilerini kontrol edemedikleri bir sürecin içinde bulabilirler. Geçmişten gelen bazı pürüzler gün yüzüne çıkabilir. Eski aşklarla karşılaşmak, yeni başlangıçlar yapmak mümkün. Kontrol aşığı Koç’ların bu dönemde olayların kendi kontrollerinden çıkışını izlemekten başka yapabilecekleri çok fazla şey yok. Akışta kalmanın tadını çıkarıp, manipülasyonlardan uzak dursunlar.

Boğa Burcu: Boğa ve yükselen burcu Boğa olanlar. Yılın ikinci yarısının en kısmetlilerinden biri olabilirsiniz. Bu dönemde, kaçan fırsat trenlerini yakalayabileceğiniz biletleriniz var. Sorun, o biletleri arayıp bulmanızda. Bu dönemde farkındalıklarınızı artırmanız çok önemli. Hangi treni yakalamak istiyorsunuz? Eş, aile, çocuk, arkadaş, patronun söylediği değil sizin istediğiniz. Şimdi bir şansınız var, bunu nasıl değerlendirmeyi hayal ediyorsunuz?

İkizler Burcu: Sevgili İkizler ve yükselen burcu İkizler olanlar. Neyi başarmak isterdiniz ve ne oldu da bundan vazgeçtiniz? İş hayatı, kariyer, seçimleriniz. Seçim yapmak için hiçbir zaman geç değil, biliyorsunuz değil mi. Merkür Retro’su bitiminde doğal olarak dağılan zihniniz şimdi bir de Neptün-Jüpiter Retro’su etkisi altına girdi. Bunun yansımalarını da kelimenin tam anlamıyla kariyer başarınızda göreceksiniz. Bu dönemde size verilen sözlere karşı dikkatli olun ve siz de çok fazla söz vermemeye çalışın. Özellikle yılın ikinci yarısında hayalini kurduğunuz kariyer için fırsatlar gelebilir. Dikkatli olun.

Yengeç Burcu: Yengeç ve yükselen burcu Yengeç olanlar. Sizin için yılın ikinci yarısı kabuğunuzu kırmak için fırsatlarla dolu geçecek. Kabuğunuzu tıpkı bir yumurta gibi düşünün, zamanı geldiğinde içten kırarsanız kendinizi daha önce hayal bile edemeyeceğiniz bir dünyada bulacaksınız. İzin verin kanatlarınız çıksın ve sizi istediğiniz yerlere götürsün. Yarım kalan eğitim, yurt dışı bağlantılı işleri tamamlamak için fırsatlar sizi bekliyor. Kabuğunuzdan çıkmazsanız da ne yazık ki artık orada olamayacaklar.

Aslan Burcu: Aslan ve yükselen burcu Aslan olanlar. Yılın ikinci yarısında en önemli konu sakin olmak ve sakin kalmak. İletişimin karşılıklı olduğunu hatırlayın lütfen eğer hiç kimse sizi anlamıyorsa, siz de hiç kimseyi anlamıyorsunuz demektir. Çok eskiden kalan veraset konuları gündeme gelebilir. Eşin malvarlığı ile ilgili beklenmedik gelişmeler yaşanabilir.

Başak Burcu: Başak ve yükselen burcu Başak olanlar, ortaklıklar açısından kısmetli bir dönemdesiniz. Yılın ikinci altı ayında, pek çok başarılı girişim için olanaklarla karşılaşabilirsiniz. Bunu çok ama çok fazla izlemek istediğiniz halde gidemediğiniz o tek perdelik oyunun sahne arkası daveti gibi düşünün. Şimdi, oyunu farklı bir açıdan izlemek ve oyuna dahil olmak gibi bir şansınız var. Rolleri, sahneyi, ışığı, kostümü mü tek tek inceleyip, ölçüp biçeceksiniz. Tadını çıkarmak nasıl olurdu?

Terazi Burcu: Terazi ve yükselen burcu Terazi olanlar. Biliyorsunuz her işin başı sağlık. Geçtiğimiz dönemde sağlığınızı biraz ihmal etmiş olabilirsiniz. Yılın ikinci yarısında biraz daha fazla önem göstermeniz çok yararlı olacaktır. Özellikle de ayaklarınız, ayak ve ruh sağlığınız için geçerli bir durum bu. Yılın ikinci yarısında coşkulu ve hüzünlü ruh halleri arasındaki gelgitleri sıklıkla yaşayabilirsiniz. Size önerim, her duyguyu yaşamanız. Birinden birini seçmek zorunda değilsiniz. Geçmişten biriktirdiğiniz fırtınaların dinmesine izin verin.

Akrep Burcu: Akrep ve yükselen burcu Akrep olanlar, sizce aşk her şeyi affeder mi? Bu kadar çok sınır, kural, iç güdü, altıncı his, kin tutma, hep haklı olma ve diğerlerini silersek lugatınızdan sevdiceğinize söyleyeceğiniz ne kalırdı? Yılın ikinci yarısında bunu söylemeye ne dersiniz?

Yay Burcu: Yay ve yükselen burcu Yay olanlar. Ev ve aile. Kökleriniz, geçmişiniz. Kim olduğunuz. Sizi üzen ve motive eden şeylerin tamamı. Taşınmak ve ev almak mümkün. Aile tanımını yeniden yapmak da mümkün. Yay Burçları için uyanma zamanı.

Oğlak Burcu: Emin olmak için daha ne kadar beklemen gerekiyor sevgili Oğlak ve tabii ki yükselen burcu Oğlak olanlar. Yakın komşularınızın, kardeşlerinizin, ilk öğretimi ilgilendiren konular ile ilgili içinizde şüphe uyandıran ne varsa, yüzleşme zamanı. Başkalarının da fikirlerinin doğru olabileceğini lütfen hatırlayın.

Kova Burcu: Kova ve yükselen burcu Kova olanlar, sizin için maddi anlamda pek çok fırsat bu dönemde kapınızı çalacak. Bu fırsatları yakalayabilmek için de vizyonunuzun geniş olması gerekli. Açık düşünün ve hayal kurun. Daha önce gitmediğiniz yerlere gidin. Kahveyi sade içiyorsanız şekerli, şekerli içiyorsanız sade deneyin. Damağınızda farklı bir tat kalsın ve duygularınıza dikkat edin bakalım. Size ne söylüyor…

Balık Burcu: Balık ve yükselen burcu Balık olanlar. Sizin için yılın ikinci altı ayının tek bir kelimesi var “ben”. Kendinizle baş başa kalmanızın zamanı geldi. Ben ne istiyorum? Neyi başarmak için buradayım? Beni ne mutlu eder? Kendi içinizdeki değişimlerin ve yükselen olumlu duyguların etrafınızı da sardığını göreceksiniz. Göle düşen damla gibi, kendisi küçüktür ama enerjisi dalga dalga yayılır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.