Projeler Ödüllerle Mükafatlandırıldı

Projeler Ödüllerle Mükafatlandırıldı

Sanofi Türkiye’nin iki önemli projesi, sağlık profesyonelleri için yapay zekâ alt yapısı ile kişiselleştirilmiş deneyim sunan mobil uygulaması Kampüs Plus ve 13 yıldır Çocuk Endokrinoloji ve Diyabet Derneği, TC. Millî Eğitim Bakanlığı ve TC. Sağlık Bakanlığı iş birliğiyle yürütülen Okulda Diyabet Eğitim Platformu Golden Pulse Awards’da toplamda 4 ödüle layık görüldü.

—-

Çocuk Endokrinoloji ve Diyabet Derneği, TC. Millî Eğitim Bakanlığı ve TC. Sağlık Bakanlığı iş birliği ve Sanofi’nin koşulsuz desteğiyle 13 yıldır devam eden “Okulda Diyabet Programı” ise “Yılın En Başarılı Health & Wellness ve Bilinçlendirme Web Sitesi” ve “Yılın En Başarılı Bilinçlendirme/Farkındalık Projesi” kategorilerinde ödüle layık görüldü. Ayrıca diğer projeler arasında da en yüksek puanı elde ederek “Yılın Projesi” olarak seçildi.

Diyabet farkındalığını artırarak, tip 1 diyabetin erken teşhisi konusunda öğrencilere destek olmanın yanı sıra eğitimler ve çeşitli aktivitelerle öğrencilerin okuldaki yaşam kalitelerini yükseltmeyi hedefleyen program ile bugüne kadar 60 bin okul, 585 bin öğretmen, 580 bin veli ve 7,5 milyon öğrenciye ulaşıldı. Geçtiğimiz yıl program kapsamında önemli bir adım daha atılarak, diyabet bilincini toplumda çok daha geniş kitlelere yaymak üzere Millî Eğitim Bakanlığı sistemine entegre bir eğitim platformu hayata geçirildi. Okulda Diyabet Eğitim Platformu’nu bir yıl boyunca 392 bin kullanıcı ziyaret etti. 46,661 kullanıcı ise sınav sonunda başarılı olarak Eğitim Belgesi aldı.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.