Radikal Karar-Ağustos 2019 Astroloji

Radikal Karar-Ağustos 2019 Astroloji

16 Temmuz’da parçalı ay tutulması Oğlak Burcu’nda gerçekleşti. Oğlak dolunayında, yengeçteki güneşin tam karşısında… Oğlak dolunayındaki tutulma 132. Saros döngüsünde. Bir döngü de yaklaşık 18 yıl sürüyor. Bu dolunay 18 yılın bitimindeki radikal kararların alınmasını destekliyor. Oğlak burcu maddi dünyayı, yengeç burcu ise evi, anneliği simgeler. Maddi dünyanın kaygılarını kendimizi huzur bulduğumuz bir yere taşıyarak çözebilir miyiz? Bu tutulmanın etkisi ile burçların alabileceği radikal kararlar ne olabilir?

Filiz Yaşar Zorka

Astroloji Uzmanı

Radikal karar nedir? Çok hızlı, kökten ve geri dönüşü olmayan kararlar… Kaç kişi hayatında radikal kararlar almıştır? Alamamıştır? Radikal kararlara astrolojinin etkisi nedir? 16 Temmuz’daki parçalı ay tutulması burçları nasıl etkileyecek?

Dolunay, nihayeti sembolize eder. Ay büyümüş, büyümüş olabildiği en parlak hale gelmiştir. Yavaş yavaş ışığını kaybedecektir. Görünmez olduğunda da… güneşin yakınına gelecek ve yeni bir ayı müjdeleyecektir. Güneşe yakınken karanlık, güneşin karşısındayken aydınlık. Işık ayın kendi ışığı değildir, o güneşin ışığını yansıtır. İçimizdeki güneşin ne kadar parlak olduğunu sadece karşımızdaki yansımalardan görebiliriz. Madalyonun öteki yüzündeyse içimizdeki karanlık vardır o zaman da karşımızda sadece karanlığın yansıması görülecektir.

Koç Burcu: Hem Pluto hem de Satürn geri hareketi kariyer konularında Koç’ları bir hayli zorlayacak. Ani istifalar, iş değişiklikleri görülebilir. İşkolik bir dönem başlayabilir. Aile içinde işten kaynaklı stresler görülebilir. Hem işi hem de aileyi dengelemekte yarar var.

Boğa Burcu: Sevgili Boğalar, uzun zamandır ihmal ettiğiniz eğitim, hukuk, yargı, seyahatler ile ilgili kararlarınızı daha kolay alacaksınız. Uzun bir yolculuk yapmayı hatta şehir dışında yaşamayı da düşünebilirsiniz. Bu dönem biraz daha içe dönük olacaksınız.

İkizler Burcu: En radikal kararları alacak burçlardan birisi de sizsiniz. Uzun zamandır canınızı sıkan, sizi krizlere sokan nedir? Tutulma bunlardan arınma döneminiz. Değişime direnmekten ise onu kabullenerek yolunuza devam etmek sizi rahatlatacaktır.

Yengeç Burcu: Bu tutulmanın en çok etkilediği burçlardan birisi de sizsiniz. Ay tutulması duygusal patlamalara ve gerilimlere neden olabilir. Her zamankinden daha kırılgan olabilirsiniz. Duygularınızın kararlarınızı olumsuz etkilemesi de olası görülüyor. İkili ilişkilerde kırıcı olabilirsiniz.

Aslan Burcu: İş yerlerinde aslan kesilecekler. Hizmet ettikleriniz ya da size hizmet edenler ile ilgili ciddi ayrılıklar gündeme gelebilir. Öfkenizi kontrol etmenizde fayda var.

Başak Burcu: Başak burçları ve yükselen burcu başak olanlar ise tutulmayı; evcil hayvanlar, çocuklar, arkadaşlar, flörtler ve hayattan keyif aldıkları alanlarda alacakları radikal kararlar ile deneyimleyecek. Titiz Başaklar, tüm yakın çevreleri ile ilişkilerini gözden geçirebilir. Güzel haber; flörtler kapınızı çalabilir.

Terazi Burcu: Sevgili teraziler ve yükselen burcu terazi olanlar için de tutulmanın getirdiği temalar; hanelerini etkiliyor. Taşınabilirler. Bekar Teraziler aile evlerinden ayrılabilir. Evli ya da ilişkisi olan teraziler için ise ayrılıklar yaşanabilir. Bu dönemde teraziler harcamalarına da çok dikkat etmek zorundalar.

Akrep Burcu: Bu tutulma sizler için dinamikleri yakın çevre, komşu, kardeş ve akrabalar ile ilgili konuları gündeme getirecek. Veraset işleri ile uğraşabilirler. Kardeşler ile uzun zamandır konuşmadıkları sorunlar konuşulabilir.

Yay Burcu: Sevgili Yaylar, yönetici gezegeniniz Jüpiter geri harekette. Bu sizin o şanslı durumunuzu yavaşlatıyor. Karar alırken lütfen bu dönemde şans faktörüne çok fazla güvenmeyin. Para konularına çok dikkat edin. Aşırı harcamayın ve önümüzdeki altı aylık süreçte gelirinizin azalabileceğini hesaplayın.

Oğlak Burcu: Sevgili Oğlaklar, tutulmanın merkezinde siz varsınız. Radikal kararlarınız çok daha radikal olabilir. Ani iş ve şehir değişiklikleri gündeme gelebilir. Ciddi ilişkiye başlayabilirsiniz ya da ilişkinizde ciddi kararlar alabilirsiniz. Bu dönemde eşinizden ya da partnerinizden çok fazla ilgi ve destek bekleyeceksiniz.

Kova Burcu: Kova burçları ve yükselen burcu kova olanlar, bu tutulmanın etkilerini geçmişte yaşanılan olayların günümüze yansımaları olarak yaşayacak. Sağlığa çok dikkat etmek gerekli. Depresif ruh hali bu dönem içinde görülebilir.

Balık Burcu: Balık burçları ve yükselen burcu Balık olanlar için ise tutulmanın etkileri; göz önünde oldukları alanlar, hayaller ve idealler ile ilgili olacak. Sosyal faaliyetlerde bulunabilir ya da hali hazırda üye oldukları derneklerden ayrılabilirler. Balık burçları bu dönem daha hareketli olacak.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.