Kızgın Güneş Altında Merkür Retrosu- Temmuz 2019 Astroloji

Kızgın Güneş Altında Merkür Retrosu- Temmuz 2019 Astroloji

8 Temmuz’dan itibaren Yengeç burcunda başlayan ve Aslan burcuna geçen Merkür’ün geri hareketini deneyimleyeceğiz. Merkür Aslan burcunda geri harekette olacak. Merkür Aslan burcundayken, iletişimde güçlü ifadeler gösterir, öne çıkma, önde olma becerileri geliştirir. Aslan burcundaki Merkür ise oldukça buyurgan olabilir. Geri harekette iken çevresindekilere karşı aşırı komuta edici ya da boyun eğen durumda kalabilir. Bu dönemde sözlü ve yazılı iletişim son derece önemlidir. Yanlış anlama ve anlaşılmalar öfke patlamaları yaratabilir.

Filiz Yaşar Zorka

Astroloji Uzmanı

Ufuktaki atlılar

Dört nala gidiyorlar
Sanki tarihten çıkmış! …

şimdi rol yapıyorlar
Göğe doğru yükselip

ayda dergah kurdular

Merkür, Venüs, Mars ve Neptun…

Gezegen koymadılar
Hepsine sefer yapıp

İnceleyip durdular

İçlerinden birisi

Birden Dünya’ya döndü
Dedi; “dikkatle dinle vereceğim öğüdü”

“Yok sen ben”
“Yok siz biz”
“ Bir araya gelirse hepiniz”
“ Sizin yapacaklarınız yanında”
“ Hiç kalır yaptıklarımız” *

Koç Burcu: Koç ve yükselen burcu Koç olanlar için, Merkür Retro’sunda en çok dikkat edilmesi gereken konu; hayattan zevk aldıkları alanlardır. Mars ile Merkür’ün kavuşum açısı özellikle de evde çocuklarla olan iletişimde sert tartışmalara neden olabilir.

Boğa Burcu: Boğa ve yükselen burcu Boğa olanlar için de Merkür Retro’sunda en çok dikkat edilmesi gereken konu; komşular, kardeş ve yakın çevre ile olan ilişkilerdir. Özellikle de komşular ile tartışmaktan kaçınmak yararlı olacaktır. Bu durum tatildeki komşular için de geçerlidir.

İkizler Burcu: İkizler ve yükselen burcu İkizler olanlar için ise Merkür Retro’su, yönetici gezegenleri de Merkür olduğu için son derece kritik bir konu. Düşünceleri karışabilir. Yapmak istedikleri ve yapmak zorunda oldukları işler, eylemler yüzünden sıkıntı yaşayabilirler. Hareketli İkizlerin bu dönemde sakin olmaya ihtiyaçları var.

Yengeç Burcu: Yengeç ve yükselen burcu Yengeç olanların ise en çok dikkat etmeleri gereken konu; kısa vadeli maddiyattır. Bu dönemde alışverişleri lükse kaçabilir. Beklenmeyen harcamalar çıkabilir. Bu dönemde ise yatırımlara çok dikkat etmek gerekecektir.

Aslan Burcu: Aslan ve yükselen burcu Aslan olanlar ise Merkür Retro’sundan en çok etkilenen grup olacaklar. Özellikle de ağustos ayının ilk haftasına son derece dikkat etmeleri gerekir. Sakarlık ve ufak tefek kazalar için ise önlem almalılar. Telaşe ve acelecilikten uzak durmalılar.

Başak Burcu: Başak ve yükselen burcu Başak olanlar da bu Merkür Retro’sunda son derece dikkatli olmak zorundalar. Yönetici gezegenleri olan Merkür bu Retro’da sevgili Başakları özellikle de geçmişe bağlı konularda bitirilmemiş iş ve hesaplaşmalar için sınava tabi tutacak. Fazlaca düşünmeyi ve eleştirmeyi bir kenara bırakarak, hobilerine zaman ayırmaları yararlı olacaktır.

Akrep Burcu: Akrep ve yükselen burcu Akrep olanlar için ise eğer varsa yurtdışı tatil planlarında aksamalar olabilir. Beklenmeyen rötarlar gerçekleşebilir. Yüksek öğrenimdeki Akrep burçları ise alan seçimlerinde son derece dikkatli olmalılar.

Terazi Burcu: Terazi ve yükselen Burcu Terazi olanlar için ise Merkür Retro’sunda en çok özen gösterilmesi gereken konu; sosyal çevre, toplantı ve organizasyonlardır. Buradaki yanlış anlaşılmalar özellikle de grup halinde planlanan tatil aktiviteleri Merkür Retro’su nedeniyle gecikebilir.

Yay Burcu: Jüpiter’in hareketli çocuğu Yaylar, burçlarında bulunan yönetici gezegenleri Jüpiter’in de Retro’su altındalar. Hem Yay hem de yükseleni Yay olanlar bu dönemde çok dikkatli olmalılar. Şans faktörüne çok fazla güvenmemeleri gerekir. Her türlü sözleşme, anlaşma ve planlarını birkaç kez kontrol etmelerinde fayda var.

Oğlak Burcu: Oğlak ve yükselen burcu Oğlak olanlar ise Merkür Retro’sunda; krizlere karşı hazırlıklı olmalılar. Kendilerini hiç beklemedikleri anda ummadıkları tartışma ya da çatışmalarda bulabilirler. Sakin ve kontrollü olmalarında fayda var.

Kova Burcu: Kova ve yükselen Burcu Kova olanlar için ise Merkür Retro’sunda en çok dikkat etmeleri gereken konu; ikili ilişkiler ve ortaklıklardır. Bu alandaki yanlış anlama-anlaşılmalar kısa ve uzun vadede zorlayıcı olabilir.

Balık Burcu: Balık ve yükselen burcu Balık olanlar bu Merkür Retro’sunda; işyerlerindeki konularda çok dikkatli olmalılar. Kendilerine bağlı çalışan ve kendilerinin de bağlı oldukları kişiler ile yanlış anlaşılmalar yaşanabilir. Bu nedenle de sakin ve temkinli olmalılar.

*Bekir Gedikoğlu’ndan alıntıdır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.