Sigarayı Kolayca Bırakma Şansı

Sigarayı Kolayca Bırakma Şansı

Sigarayı Kolayca Bırak yöntemi, alışkanlığı bırakmak isteyenler için bilişsel ve kalıcı yeni bir umut olarak sunuluyor. Yöntem fiziksel-zihinsel-duygusal bağımlılığı dikkate alarak, kullanma nedenlerine yönelik çözüm bulmaya yardımcı oluyor.

——

Uzmanlar sigarayı bırakma yöntemlerinin başarısında fiziksel-zihinsel-duygusal bağımlılık dikkate alındığında başarı oranının artabileceğine dikkat çekiyor.

Kognitif Revizyon yöntemini bulan ve uygulayan Oğuz Buğdaycı, sigarayı bilişsel (kognitif) yani kafada bırakmak olduğunu belirterek, şunları söyledi: “Dünya Sağlık Örgütü (WHO) verilerine göre sigara dünyada her yıl 8 milyondan fazla insanın ölümüne neden olan bir bağımlılık. Kullananların yüzde 70’i sigarayı bırakmak istiyor, etkili-kalıcı bir yöntem arıyor. Kognitif Revizyon yöntemi uzman psikolog eşliğinde sigara bağımlılığının temel nedenlerinin ortaya çıkarmasına-değişmesine zemin oluşturuyor. Uzman psikolog Duygu Sarıkaya ile 4 saatlik grup seansla zihinsel-duygusal bağ üzerinde çalışma gerçekleşiyor. Sigara içmenin neden, sonuç- alternatifleri üzerine bilimsel yöntemler ışığında konuşuluyor, yanlış inanç-alışkanlıkların değiştirilmesi sağlanıyor. Sigara ‘stres azaltır, odaklanma sağlar, keyif verir’ gibi ifadeler geçici bir ‘dopamin’ etkisi ile oluşmuş yanlış bir düşüncedir. Yöntemin diğerlerinden farkı, sigaranın zihnen bıraktırmasına yardımcı olmasıdır. Akupunktur, biorezonans, nikotin içeren ürünlerle sigarayı kalıcı olarak bırakmak çok zor. Zihinsel-duygusal olarak ayrılık gerekir.

Nikotin yoksunluğu diyet listesi önemli…

Sigarayı bırakma maddi-sağlık açısından büyük bir yatırımdır. Uzman diyetisyen tarafından özel olarak oluşturulan listesinin amacı; ilk 72 saat yaşanacak nikotin yoksunluğunu en aza indirmek, bedeni nikotinden hızla arındırmaktır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.