Şizofreni Farkındalığına Işık Tutuldu

Şizofreni Farkındalığına Işık Tutuldu

Dünya Şizofreni Günü’nde “Farklı Renklerle Aynı Resimdeyiz” kampanyası başlatıldı. Kampanya Janssen Türkiye ve Ruh Sağlığı Gönüllüleri Eğitimi Derneği ortaklığında şizofreni hastalığına, hastalara karşı toplum içindeki önyargı ve hastaların desteklendiğinde hayata karışabildiğine dikkat çekilmek üzere hayata geçirildi.

—–

Janssen Türkiye ve Ruh Sağlığı Gönüllüleri Eğitimi Derneği ortaklığında, şizofreni tedavisi gören bireylere karşı var olan ötekileştirmeye dikkat çekmek, ön yargıları kırmak, şizofreni hastalarının toplumda var olması adına farkındalık yaratmak için “Farklı Renklerle Aynı Resimdeyiz” kampanyası hayata geçirildi.

Bu kapsamda “Farklı Renklerle Aynı Resimdeyiz” kampanyasıyla şizofreni tanısı almış bireylerin yarattığı resimler, İstanbul Galataport Paket Postanesi’nde sergilendi. Şizofreni hastalığına, hastalara karşı toplum içindeki önyargılara ve hastaların desteklendiğinde hayata karışabildiğine dikkat çekmek üzere hayata geçen kampanya kapsamında 30 resim ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.