Sabah Kahvesinden Vazgeçmiyoruz

Sabah Kahvesinden Vazgeçmiyoruz

Kahve Dünyası üç bin kişinin katılımıyla gerçekleştirdiği anket sonucunda kahve dendiğinde yüzde 80 kişinin akıllarında canlanan ilk kelimenin keyif, yüzde 49’unun kahveyi en çok sabah saatlerinde içmeyi sevdiği olduğunu saptadı.

—-

“Hepimizin Ortak Noktası” Kahve Dünyası, kahveye dair alışkanlıklarımızı belirlemek için sosyal medya üzerinden üç bin kişinin katılımıyla bir anket gerçekleştirdi. Ankete katılanların yüzde 53’ü günde 2-3 bardak kahve tükettiğin belirtirken, günde 1 bardak kahve tüketenlerin oranı yüzde 31, 3 bardaktan fazla tüketenlerin oranı ise yüzde 16 oldu. Katılımcılara göre kahve içmeye en çok yakışan aktivite yüzde 78 oranıyla sohbet etmek. Sohbet etmeyi sırasıyla film izlemek, müzik dinlemek takip ediyor.

Favorimiz Türk kahvesi

Anketin dikkat çeken diğer bir sorusu ise ‘’en çok hangi aktiviteden sonra kahve içmek size keyif verir?’’ idi.  Katılımcıların yüzde 55’i soruya temizlikten sonra yanıtını verirken, bu yanıtı yüzde 33 ile alışverişten sonra, yüzde 12 ile spordan sonra yanıtı izledi. Anket sonuçlarına göre en çok tercih ettiğimiz kahve çeşidi ise yüzde 57 oranıyla Türk kahvesi oldu. Kalan katılımcıların yüzde 24’ü filtre kahve içmeyi tercih ederken, yüzde 14 ‘ü latte, yüzde 6’sı ise cappucino içmeyi tercih ettiğini belirtti.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.