Temmuzda Yine, Yeni, Yeniden Merkür Retrosu 

30.06.2020
184
Temmuzda Yine, Yeni, Yeniden Merkür Retrosu 

Karmik hesaplaşmaların er meydanındayız. Temmuz 2020’de şu ana kadar gelmiş olan hayatımızın bundan sonra nasıl olacağının kontrolünü elimize almaya, şikayetlerden vazgeçmeye, sorumluluk, değişim, dönüşüme hazır mıyız? Öncelikle kendimizi ve seçimlerimizi affetmeye hazır mıyız? Duygularımızla barışabilecek miyiz? Öfkemizi kabul edip, kendimizi yargılamaktan ve başkaları ile kıyaslamaktan vazgeçebilecek miyiz?

Filiz Yaşar Zorka

Astroloji Uzmanı

Tutulma mı, tutuşma mı bilemediğimiz bir mevsimin içindeyiz. Venüs, Satürn, Jüpiter, Plüton geri harekette. Bunlara 18 Haziran’da bir de Merkür eşlik etti. 5 Haziran’da Ay tutulması deneyimi yaşadık ve 21 Haziran’da yani yengeç dönencesinde de Güneş tutulmasını Merkür Retro’su eşliğinde deneyimledik.

Eşimiz Dünya’nın en mükemmel eşi, işimiz olağanüstü harika, başarılarımız sayfalar dolusu, çocuklarımızın her biri ayrı bir dahi, banka hesaplarımız kabarık ve hala small beden giymesek de mutlu olabilecek miyiz? 21 Haziran tutulmasının getireceği sınavın soruları bunlar olacak. Tabii ki kişinin kendi yaşam yoluna göre bu soruların sayısı artabilir ya da azabilir. Asıl soru; karmanın kendisinin, kendimiz olduğunu anlamak için daha kaç ders gerekiyor?

Burçlara göre bu Merkür Retro’sunun ve gökyüzü haritasının getirmiş olduğu dinamikleri aşağıda sıraladım.

Koç Burcu: Koç ve yükselen burcu Koç olanlar için 21 Haziran tutulması ve Merkür Retro’sunun en önemli dinamiği aile. Ailevi sırların ortalığa dökülmesi durumu söz konusu olabilir. Taşınma görülebilir. Sevgili Koç’lar bu dönemde en çok aile içindeki iletişime özen göstermeli. Babaların ve aile büyüklerinin sağlığı ile ilgili bakım gerektiren konular gündeme gelebilir.

Boğa Burcu: Boğa ve yükselen burcu Boğa olanlar için ise komşu, kardeş, yakın arkadaş, ilköğretim konularında önemli sınavlar görülebilir. Maddi konular ile ilgili gelişmeler tam da bekledikleri gibi gelişmeyebilir. Güvence ihtiyaçları maddi konulara kayabilir. Bu durum yakın çevreleri ile gerginliklere neden olabilir.

İkizler Burcu: İkizler ve yükselen burcu İkizler olanlar için ise tema ve dersler, diğer burçlara oranla biraz daha şiddetli olacak. Nakit akışında kısa, orta ve uzun vadede çözümler bulmaları gerekebilecek. Aşka dair konular sınavlara tabi olabilir. Eski ilişkiler alevlenebilir.

Yengeç Burcu: Yengeç ve yükselen burcu Yengeç olanlar için ise hayatın ve tutulmanın en önemli sınavları bu zamana kadar çalışmak istemedikleri konulardan çıkıyor. Bu zamana kadar gördükleri halde görmek istemedikleri, bilmek istemedikleri, almak istemedikleri konularla karşılaşacaklar.

Aslan Burcu: Aslan ve yükselen burcu Aslan olanlar için ise kendilerini toplum önünde görmek istedikleri statü, gelecek ile ilgili hayal ve planları sınavlardan geçebilir. Bilinçaltı travmaları ışığa çıkabilir. Bunların şifası gerekebilir.

Başak Burcu: Başak ve yükselen burcu Başak olanlar ise bu tutulma ile birlikte ilişki sorunları ile yüzleşmek zorunda kalacak. Kariyer hayatlarında da bir takım yeni gelişmeler olması durumu söz konusu. Başak burçlarının kararları sınanacak.

Akrep Burcu: Akrep ve yükselen burcu Akrep olanlar için ise Merkür Retro’su ve Güneş tutulmasının temaları yaşam felsefeleri ile alakalı olan konularda olacak. Başta kendileri olmak üzere hayatı sorgulayacaklar. Akrep burçları bu dönemde daha uzak ufukları keşfetmek için içlerinde bir dinamizm bulacaklar.

Terazi Burcu: Terazi ve yükselen burcu Terazi olanlar için ise Tutulma ve Merkür Retro’sunun dinamikleri kariyer ve aile hayatları olarak gelişecek. İş değişikliği, kariyer değişikliği planlayabilirler. Aile hayatlarında ise birtakım kısıtlama, engel ve sorumluluk artışı görülebilir.

Yay Burcu: Yay ve yükselen burcu Yay olanlar 5 Haziran’daki Ay tutulmasında bir etki yaşadı. Bu başlayan etki Güneş tutulması ile pekişecek. İkili ilişki, evlilik, ortaklıklar mercek altında. Eşin geliri ve mal varlığı ile ilgili konular gündeme gelebilir. Kendilerine yeni bir hayat kurmak için kurulu düzenlerinden vazgeçmek isteyebilirler.

Oğlak Burcu: Oğlak ve yükselen burcu Oğlak olanlar için ise ilişki, evlilik, ortak yürütülen konular son derece önemlidir. Maddi konularda gelişmeler gelebilir. Bekar Oğlaklar evlilik ile ilgili kararlar alabilir ya da ciddi bir ilişkiye başlayabilir. Oğlaklar bu dönem sağlıklarına çok dikkat etmeliler. Aşırı çalışmak bağışıklık sistemlerini yorabilir.

Kova Burcu: Kova ve yükselen burcu Kova olanlar bu tutulma ile birlikte iş fırsatları ile karşılaşabilir. Geçmişteki başvuruları yeniden değerlendirilebilir ve bunun sonucunda artık olmayacağına ikna oldukları bir işe yeniden başlayabilirler.

Balık Burcu: Balık ve yükselen burcu Balık olanların da flört, hobi ve hayattan zevk aldıkları konular üzerinde derin düşünmeleri gerekecek. Bazı gerçekliklerin farkına varacaklar. Biten ilişkilerden geri kalan karmik bağları şifalandırmaları faydalı olacaktır.

(Facebook): Astroloji, Karma ve Genetik

(Instagram): Astroloji, Karma ve Genetik

 

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.