Yaşlanmaya Karşı Estetik

Yaşlanmaya Karşı Estetik

Birçok insan yüzündeki yaşlanma belirtilerini gördüğü zaman estetiğe yöneliyor. Belki geçen zamanı başa alma imkanımız yok ama zamana yenik düşen cildi genç tutmak elimizde…

Prof.Dr. Erol Kışlaoğlu
Estetik ve Cerrahi Uzmanı

Yaşlanmaya karşı estetik uygulamalar özellikle 30 yaşından sonra yapılacak işlemlerle büyük ölçüde geciktirilir. Deformasyon oluştuktan sonra yapılan müdahalelere göre çok daha avantajlıdır.

Deformasyon oluşmadan önce alınan önlemler, deformasyondan sonra estetik yaptırma anlayışından daha doğrudur. Kırışıklık ve sarkma oluşmadan önlem alındığında yaşlanmaya karşı yürütülen süreç daha başarılı olur.

Botoks mimikleri terbiye eder…

Özellikle kötü kullanılan mimikler deformasyon nedenlerinden biridir.Botoks mimikleri terbiye eder, yüzdeki çizgilerin oluşumunu engeller.Çok mimik kullanan kişiler koruyucu estetik önlemi olarak botoks yaptırılabilir.

30 yaşından sonra hücreler arasında bulunan jel azalmaya başlar…
Bir başka koruyucu estetik yöntemi dolgudur. 30 yaşından sonra hücreler arasında bulunan jel azalmaya başlar. 40`lı yaşlarda ise iyice etkisini kaybeder. Yüzümüzün yaşlanmasının nedenlerinden bir tanesi hücreler arası maddenin ve yağ dokusunun erimesi ve yer değiştirmesidir. Bu nedenle 30 yaşından sonra jelin azaldığı yerlere dolgu takviyesi yapılırsa bu çökme büyük ölçüde engellenir.

Ciltte oluşan lekelere erken müdahale…
30 yaşından sonra ciltte damarlanma ve lekeler oluşur, bu lekeler zaman içerisinde koyulaşır, lazer ile cilt gençleştirme uygulamasının yaptırılması yararlı olabilir. Ağrısız, cilt de tahriş ve kızarıklık bırakmayan, tedavi sonrası toparlama süresi gerektirmeyen ve öğle tatilinizde bile yaptırabileceğiniz bir yöntem olan lazer ile yenilenen ciltteki hücreler daha düzgün, daha sıkı ve genç görünen bir yüzey oluşturur. Göz kenarındaki kaz ayakları, alındaki çizgiler, yüzdeki kırışıklıklar ve hafif sarkmalar Nd – Yag lazer ile çok iyi bir şekilde tedavi edilirken cildin yapısına ve kırışıklıkların derinliğine göre 2 hafta arayla 7 seans uygulama yapılmalıdır.

Yanakları unutmayın…
Son zamanlarda çok popüler bir uygulama olan askılar da özellikle yanağı ağır, sarkmaya meyilli olan kişilerde destek amaçlı koruyucu estetik tedavisi olarak uygulanmaktadır. Endoskobik orta yüz tedavisinde ince kanüllerle saçlı deriden kısa kesiler girilip alın kaşlar ve orta yüz bölgesi tamamen serbestleştirilerek uygulama sonunda dokular istenilen pozisyona alınır. Bu yöntemin en büyük avantajı aşağıya doğru olan yaşlanma sürecinde yüzün yukarıya asılarak kesin çözüme yaklaşılmasıdır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.