Yeni Trend: Radyofrekans İle Cilt Sıkılaştırma

17.10.2012
52
Yeni Trend: Radyofrekans İle Cilt Sıkılaştırma

radyofrekans, Yeni Trend: Radyofrekans İle Cilt Sıkılaştırma, estetik, guzellik, cilt bakimi, cilt, siklastirma, seher kucukoglu, botoks, botox, dolgu, kimyasal peeling, mezolift, laser uygulamaları, peelingSon yıllarda kozmetik dermatolojide çok önemli gelişmeler yaşanmıştır.  Bu gelişmeler botox, dolgu maddesi enjeksiyou, kimyasal peeling, mezolift, laser uygulamaları ve radyofrekans olarak sayılabilir. 

Dr. Seher Küçükoğlu

Dermatolog

Radyofrekans Nedir?.
Son yıllarda oldukça popüler olan Radyofrekans yöntemi ile gevşek ciltler gerginleştirilmekte, kırışıklıklar giderilmekte, çene, yanak bölgesi ve kaş etrafını gerginleştirilmektedir. Yüze ilave olarak karın, eller ve ayaklarda da etkilidir. 

Radyofrekansın Etki Mekanizması Nedir ?
Radyofrekans sistemlerinde ki etki elektromanyetik akımlar yardımı ile olmaktadır. Verilen elektromanyetik akım cilt tipine göre belirlenir. Bu akım cilt altında bulunan ve cilde destek olan kollagen lifleri belli bir ısıya kadar ısıtarak yapılarının kısmen bozulmasına neden olur. Bir aylık süreç içinde kendini onaran kollagen lifler daha düzgün demetler haline gelirler. Bu durumda derinin elastikiyeti  artar.

Radyofrekans Nasıl Uygulanır?
Radyofrekans yüzün tümüne ya da sorun olan bölgelerine, boyuna ve dekolte bölgesine, ellere ve ayaklara uygulanabilir. Uygulama ağrılı bir yöntem değildir.  Her bir bölgeden 3-6 defa geçilerek cilt altındaki kollagenin ısıtılması sağlanır.

Kaç Seansta Netice Alınır?
İlk seansın ardından 1. hafta içinde geçici bir toparlanma görülse de etki 1. ayın sonunda belirgin hale gelir. Tam netice almak için 1 ay ara ile 5-6 seans uygulanmalıdır.

Radyofrekansın Etkisi Ne Kadar Devam Eder?
Ortalama 1 yıl etkisi devam eder.

Yaz Aylarında Yapılabilir Mi ?
Evet. Radyofrekans melanin pigmentinden bağımsız olduğu için yaz aylarında da hasta tedavisine devam edebilir.

Yan Etkisi Var Mıdır?
İşlemin bilinen belirgin bir yan etkisi bulunmamaktadır. İşlemden sonra hafif kızarıklık olabilirse se bu 1-2 saat içinde geçer…

Sonuç olarak…
Radyo frekans yöntemi yüzde, boyun ve dekolte üzerinde de yaptığı etkiler sonucu cilt kalitesini arttırmaktadır. Yüz- boyun ve dekolte bölgesini gençleştirmekte, yüz ovalini toparlamakta ve ayrıca düşük kasların kaldırılmasına yardımcı olmaktadır.
    

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.