Yenileyici Tıbbın Kapıları Açıldı

Yenileyici Tıbbın Kapıları Açıldı

Rejeneratif tıp alanında (Yenileyici Tıp) araştırma-geliştirme faaliyetlerinde Global Stem Cells Group ve Stembio iş birliği protokolü imzaladı.

ISSCA Dünya Rejeneratif Tıp Kongresi 2023 kapsamında iş birliği protokolü imzalayan Global Stem Cells Group ve Stembio yenileyici tıp alanında kapıları açtı.

Hastalık, travma, doğuştan gelen sorunlar gibi çeşitli nedenlerden dolayı zarar görmüş doku veya organların normal işlevlerine dönmelerini sağlamak amacı tıp alanında çalışmalar hız kazandı. İnsan veya hayvan hücresi, dokusu ya da organlarını değiştirmeyi, onarmayı, yeniden büyütmeyi amaçlayan rejeneratif (yenileyici) tıp alanında en iyi uzmanları İstanbul’da Dünya Rejeneratif Tıp Kongresi’nde bir araya geldi.

Basın toplantısında Global Stem Cells Group Kurucusu Benito Novas, “Bu iş birliği araştırma-geliştirmeyi hızlandırmayı, klinik denemeler yapmayı, rejeneratif tıbbın ilerlemesi için yeni ürün ve protokoller oluşturmayı hedeflemektedir” dedi. StemBio CEO’su İlker Halbutoğulları ise, “Bu iş birliği, çoklu merkezlerde legal otoritelerden izin alınarak rejeneratif tedavilerin araştırma, geliştirme ve uygulanmasında bir çığır açmayı amaçlamaktadır. İki kurum güç ve bilgilerini birleştirerek, sınırlarını zorlama ve hastaların hayatlarında kalıcı bir etki bırakmaya kararlı” dedi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.