Yıldızların Bir Nisan Şakası

Yıldızların Bir Nisan Şakası

Şaka Günü ya da Şakacılar Günü. Bugün de muzip şakalara maruz kalan ya da muzip şaka yapanlar olabilir. 14. Yüzyıla kadar yeni yıl kutlamaları 25 Mart-1 Nisan arasında yapılıyordu. Daha sonra yılın başlangıcı 1 Ocak olarak kabul edildi. Tarihte 1 Nisan’a bakıldığında çok ilginç bilgilerle karşılaşılır.

Filiz Yaşar Zorka

Astroloji Uzmanı

  • 1778 – Oliver Pollock doların simgesini yarattı.
  • 1926 – Türkiye’de 30 Ağustos’un Zafer Bayramı olarak kutlanması hakkındaki kanun kabul edildi.
  • 1950 – BM, Kudüs’ün ikiye bölünmesi planını kabul etti.
  • 1969 – Münir Nurettin Selçuk’un Amerika’da verdiği konser 525 televizyon tarafından naklen yayınladı.
  • 1976 – Apple Steve Jobs, Steve Wozniak ve Ronald Wayne tarafından kuruldu.
  • 1979 – Humeyni, İran İslam Cumhuriyeti’ni ilan etti.
  • 1981 – Yaz saati uygulaması Sovyetler Birliği’nde ilk kez hayata geçirildi.
  • 2001 – Hollanda, eşcinsel evliliği yasallaştıran dünyanın ilk ülkesi oldu.
  • 2002 – Ötanazi Hollanda’da yasallaştı.
  • 2004 – Google Gmail’i halka duyurdu.

Bakalım bu yıl 1 Nisan’da burçları ne gibi güzel başlangıçlar bekliyor?

Koç Burcu: Koç burçları ve yükselen burcu Koç olanlar, 1 Nisan’da burçlarında güneşi misafir ediyor. Koçların liderlik, atılım, öne çıkma karakterleri güneşin de etkisi ile iyice belirginleşiyor. Bu 1 Nisan’da Koç burçları, yakın çevreleri ile ilgili güçlü başlangıçlar yapacak. Kardeşler ile birlikte güzel buluşmalar gerçekleşebilir. Yeni komşular ile tanışabilirler.

Boğa Burcu: Boğa burçları ve yükselen burcu Boğa olanlar, evlerinde Uranüs’ün şaşırtıcı ve ani değişikliklerini ağırlıyor. Bu Nisan ayında özellikle kendileri ile ilgili önemli kararlar alabilir ve radikal değişiklikler yapabilirler. Topluluklar ile ilgili sosyal projelere başlayabilirler.

Yengeç Burcu: Yengeç burçları ve yükselen burcu Yengeç olanlar için bu ay uzak yolculuklarını beraberinde getirecek. Bunu yaparken eşlerinin hayat arkadaşlarının da katılımını sağlamak için biraz çaba harcamaları gerekebilir. Kariyerleri ile ilgili de güzel gelişmeler yaşayacaklar. Aşırı yoğun geçen iş temposu ve çalışmaların karşılığını güzel bir şekilde alacaklar.

İkizler Burcu: İkizler burçları ve yükselen burcu İkizler olanlar, Nisan ayında sağlıklarına çok dikkat etmeli ve ufak tefek kazalardan uzak durmalılar. Kariyerleri ile ilgili güzel başlangıçlar yapabilir ve uzun zamandır bekledikleri terfiyi alabilirler. Evlilik, nişanlılık ile ilgili güzel gelişmeler İkizler burcunun kapısını çalabilir. Eşler ile keyifli paylaşımlarda da bulunabilirler.

Aslan Burcu: Aslan Burçları ve yükselen burcu Aslan olanlar, Nisan ayında son derece keyifli ve mutlu zamanlar geçirecekler. Bekar Aslanlar için yeni bir flört olabilir. Evli olanlar ise eşleri ile yeniden flört etmenin keyfini çıkaracaklar. Çocuklar ile ilgili güzel gelişmeler gündeme gelebilir. Bu dönem sevgili Aslan burçları, kendilerini yenileme fırsatı bulacaklar. Ortaklıklar bakımından son derece karlı bir dönem.

Başak Burcu: Başak burçları ve yükselen burcu Başak olanlar, bu dönemde hem evliliklerinde hem de ortaklıklarında mutluluğu yaşayacak. İlişkileri ve iletişimleri en üst düzeyde olacak. Maddi konularda ise son derece dikkatli olmalarında fayda var. Beklenmedik ani harcamalar gündeme gelebilir. Bütçelerini aşmak zorunda kalabilirler.

Terazi Burcu: Terazi burçları ve yükselen burcu Terazi olanlar bu bir Nisan’da hem aile hem de iş ile ilgili yeni başlangıçlar için hazırlıklı olmalı. İşyerlerinde olumlu arkadaşlıklar başlayabilir. Evde ise uzun zamandır erteledikleri tadilat işlerine başlayabilirler.

Akrep Burcu: Akrep burçları ve yükselen burcu Akrep olanlar ise bu Nisan’ın ana teması mal paylaşımı, başkalarından gelen varlıklar ve veraset konuları olabilir. Eşlerden gelen gelirlerde artış görülebilir. Akrep burçları, bu dönemde özellikle maddi konular yönünden son derece şanslı olacaklar.

Yay Burcu: Yay burçları ve yükselen burcu Yay olanlar bu ayın en şanslı burçları hatta bu yılın da en şanslı burçlarından. Yönetici ve büyük iyicil gezegen olarak da bilinen Jüpiter, bu yıl kendi evinde eve en güçlü olduğu yerde. Yay burçları bu yıl içinde kendileri ile ilgili güzel başlangıçlar yapacak ve bol bol da seyahat edecekler.

Oğlak Burcu: Oğlak burçları ve yükselen burcu Oğlak olanlar için maddi konular son derece önemli. Bu dönem sevgili oğlaklar her zamankinden daha fazla tutumlu olmak zorundalar. Yakın çevreleri ile olan ilişkileri ise güçlenecek. Aile ile ilgili önemli konular gündeme gelebilir.

Kova Burcu: Kova burçları ve yükselen burcu Kova olanlar, Nisan ayında duygularını yeniden keşfedecekler. Bu ay boyunca sezgileri son derece yüksek olacak. Anneleri ile kurdukları duygusal bağlar derinleşecek ve güçlenecek. Maddi konulardan yana da oldukça şanslılar. Gelirlerinde artış olacak. Yeni bir işe ya da projeye başlayabilirler.

Balık Burcu: Balık burçları ve yükselen burcu Balık olanlar da Nisan ayının en şanslı burçları. İletişimleri ve kendilerini ifade etme yetenekleri son derece yüksek olacak. Hedeflerini ve isteklerini net bir şekilde ifade edecekler ve isteklerine de sahip olacaklar. Bir süredir para evlerinde bulunan Kiron, onları tutumlu olmaya zorluyor. Bu nedenle de tasarrufları artacak. Kendi evlerinde ağırladıkları Venüs ile de cazibeleri artacak.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.