Cilt İçin Beş Pratik Öneri

Cilt İçin Beş Pratik Öneri

Sağlıklı ve sıkı cilt güzelliğin olmazsa olmazlarındandır. Ama eğer güzel bir cildim yok diye üzülenlerdenseniz günlük hayatınızda yapacağınız birkaç pratik uygulama bu sorununuzu giderecektir…

Sibel Türk

Güzel, canlı, parlak cilt sahibi iseniz güzellik anlamında 1-0 öndesiniz demektir. Kusursuz bir ciltte makyaj çok daha hoş durur.

Yüksek Yastık Tercih Edin Eğer herhangi bir boyun rahatsızlığınız yoksa sivilcelerle, siyah noktalarla uğraşmak istemiyorsanız uyurken boynunuzun altına yüksek bir yastık koymaya özen gösterin. Düz bir yastıkla sabit şekilde uyumak cilt asitlerinin ve sıvılarının gözeneklerde birikmesine neden olur. Gözeneklerde biriken sıvılarda belli bir zaman sonra cildinizde sivilce ve siyah noktaların oluşmasına neden olur.

Masajın Gücünden Faydalanın

Yüzünüzü yıkadıktan sonra parmak uçlarınızla iki dakika boyunca dairesel hareketlerle masaj yapın. Kan dolaşımının yetersiz olması cildinizin soluk ve yorgun görünmesine neden olur. Masaj damarlarınızdaki kan dolaşımını arttırarak sağlıklı ve renkli bir cilde kavuşmanıza yardımcı olur.

Güzellik uykusuna yatın Düzensiz ve az uyku cildinizin olduğundan soluk ve sağlıksız görülmesine neden olur. Düzenli bir uykuyla stresinizi azaltabilir böylece cildinizin kötü görünmesine de engel olabilirsiniz. Eğer çalışmıyorsanız gündüz uyuyacağınız 2 saatlik bir öğle uykusu hem cildinize hem de genel sağlığınıza olumlu katkılarda bulunacaktır. Çalışıyor ve bunu yapamıyorsanız hafta sonları şekerlemeleri de size iyi gelecektir.

Bol Bol Gülümseyin ” Gülümsemek kırışıklıklara” neden olur inancını kafanızdan tamamen silin. Gülümsemek elmacık kemiklerinizin yükselmesine, cildinizin gerilmesine en önemlisi de mutlu görünmenize yardımcı olur. Gün içinde bol bol gülümseyerek etrafınıza sağlıklı bir görüntü çizebilirsiniz.

Atkuyruğuyla Uyuyun Gece boyunca yüzünüze yapışan saçların sivilcelenmenize yol açacağını biliyor muydunuz? Yüz bölgenize gelen saç telleri cildinizin nefes almasını engeller ve pürüzlere neden olur. Uyurken saçınızı at kuyruğu şeklinde toplayarak hem sivilce oluşumunu engelleyebilir hem de doğal bir lifting yapmış olursunuz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.