Estetik Meme Ameliyatından Sonra Tatil

Estetik Meme Ameliyatından Sonra Tatil

Kadın güzelliğinin vazgeçilmez unsuru olan memeler artık çok daha kolay şekillenirken, yaz aylarında yapılan meme estetiği ameliyatlarından sonra kadınları “tatile gidebilecek miyim?” merakı sarıyor.

Op. Dr. Aysun Bölükbaşı Mamak

Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı

Büyük memeler, çok genç yaşlarda çekici gibi görünse de kısa sürede yer çekiminin etkisi ile şeklini kaybedip, sarkar. Kişinin beden oranına göre büyük gelmeye başlayan memeler sadece fiziksel değil aynı zamanda ruhsal sıkıntılara da sebep olur.

Meme küçültme ameliyatı yaptırma sebepleri arasında sütyen askı çöküntülerinin omuzlarda belirgin olması, kıyafet giymede problem yaşanması, ergenlik döneminde hızlı büyüyen genç kızlarda kambur duruşa sebep olması, daha hantal ve olduğundan şişman görünüm kazandırması gibi problemler gelir. Bazı kişilerin de meme büyüklüğü vücut oranlarına göre oldukça küçük olabileceği için büyütme yaptırabilir. Her ne problem olursa olsun, geçirilecek meme estetiği operasyonundan sonra toparlanma süreci artık oldukça kısaldı ve son yıllarda meme ameliyatları estetik ameliyatlar içerinde en konforlu olan gruba girdi. Peki geçireceğiniz meme ameliyatı tatilinizi ne derece etkileyecek? Planlanmış bir tatil programınız var ise bundan üç hafta önce ameliyat olmanız sizi tatil programına yetiştirecektir.

Üç Hafta Sonra Denize Girebilir, İstediğiniz Bikiniyi Giyebilirsiniz

Hastanede kalış gerektirmeyen ameliyattan sonra, 7-10 gün boyunca pansuman süreci olacağından, duş alınabilir ancak deniz ve havuza girmemek gerekir. Ameliyattan ancak üç hafta sonra denize ve havuza girilebilir. Asıl pansuman üç hafta boyunca takılması gereken balensiz sporcu sütyendir. Dikişlerin üzerine yapıştırılan özel bantlar ise hem yaranın iyileşmesini hem de izinin daha kaliteli olmasını sağlarken; bu dönem içerisinde ödemin azalması ve yeni meme şeklinin oturması beklenir. Üç haftanın sonunda nihai şekil oluşmuş ve bedene uygun iç çamaşırı, mayo alışverişi yapabilir ama tam şeklin oturması üçüncü ayın sonunda olur.

İzler Bikinin Altında Kalacağı için Belli Olmuyor

Estetik kaygı ve fiziksel olumsuzluklar neticesinde yapılan meme küçültme ameliyatının cerrahi bir işlem olmasından dolayı ameliyat izi kaçınılmazdır. Fakat kullanılan teknikler ve eriyen dikişler sayesinde kesi ve dikiş izleri cerrahiden sonraki bir yıl içerisinde oldukça silikleşir. Operasyon sırasında oluşan kesi ve izler iç çamaşırı ve bikininin altında kalacağı için yaz aylarında yapılan meme ameliyatı sonrasındaki izler  tatili etkilemez.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.