Göz Makyajınızı Rengine Göre Yapın

17.10.2012
51
Göz Makyajınızı Rengine Göre Yapın

Göz Makyajınızı Rengine Göre Yapın, Sibel Türk, Kadın, Güzellik, Makyaj, Makyaj Sırları, Göz Rengine Göre Makyaj, GözMakyajın en zor kısmı göze yapılan uygulamalardır. Çünkü doğru yapılan bir göz makyajı kusursuz bir görünüm kazandırırken, diğer türlüsü sizi komik gösterebilir. Göz makyajını doğru yapabilmek için öncelikle malzemelerinizi göz renginize uygun seçmelisiniz…

Hazırlayan: Sibel Türk Mavi Gözlüler
Gözlerinizin doğal güzelliğini ortaya çıkarmak için, çizelgede mavinin karşısında olan, yani turuncu ailesinden bir ton seçin. Bu aile “Toprak renklerinden oluşan turuncular grubu, çikolata kahvesi ve bejlerin yanı sıra, mandalina rengi gibi daha canlı tonları da içerir” Gözlerinizi parlak kılmak istiyorsanız, patlıcana çalan kahverengiyi tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda füme de mavi gözleri buğulu gösterir.
Yeşil Gözlüler
“Gözleriniz yeşil ise, bakışlarınızı keskinleştirmek için, pembeler ve sıcak lavanta tonları gözlerinize en iyi giden renklerdir”. Kırmızı ailesinden renk seçerken, gözlerinizden daha canlı renklerden kaçının, yoksa gözlerinizi ön plana çıkarmak yerine, tam tersine onların soluk kalmasına neden olabilirsiniz. “Siyah likit kalem kullanırsanız, uçuk tondaki farla son derece seksi bir kontrast elde edersiniz.” Ayrıca açık sarıya çalan bakır tonlarını çok ince bir şekilde kullanırsanız ilgi çekici bir makyaj sağlayabilirsiniz.
Kahverengi Gözlüler
Kahverengi gözlerinizin sıradan olduğunu asla düşünmeyin. Yapmanız gereken tek şey, mavi renk kullanarak onları ön plana çıkarmak. Kahverenginin kontrastı olan mavi, gözlerinizi son derece çekici gösterecek. “Zengin bir kobalt, parlak bir gök mavisi veya uçuk bir bebek mavisi kullanabilirsiniz.” Işıltılı bir mavi tercih ediyorsanız, daha dramatik bir efekt için, kalemin üzerine açık renkteki farı sürün. Ancak daha doğal bir bakış elde etmek istiyorsanız, haki ve kahverengi tonlar da kullanabilirsiniz.
Gri-Mavi Gözler
Göz kapaklarında asker yeşili far kullanabilir. Asker yeşili bu renk gözleri daha çok öne çıkarır, çok doğal durur.
Mavi-Yeşil Gözler
Gece mavisi bu göz rengini daha çok vurgular. Yalnız gece mavisini transparan şeklinde kullanmayı tercih edin, yani abartıya kaçmayın, hafif sürmeye dikkat edin.
Gri Gözler
Jean mavisi gri gözleri ön plana çıkarır. Ama bu göz rengi için inci beyazı ya da opal rengi de son zamanlarda çok fazla tercih ediliyor.
Gri-Yeşil Gözler
Gül kurusu gri ve yeşil karışımı gözler için idealdir ama gözün üstünü de siyah bir eyeliner ile belirginleştirin. Ayrıca gümüş ya da azur renklerini ayrı ayrı ya da kombine ederek kullanmak da çok beğeniliyor.
Ela Gözler
Kahverengi tonları bu göz rengini belirginleştirir. Yalnız kahverengi tonlarını göz kapağı ve kaş kenarına doğru farklı tonlarda kullanmak daha doğru olur.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.