Hayat Bağım Bebeklerin Yanında 

Hayat Bağım Bebeklerin Yanında 

Türkiye’de prematüre-sağlıksız bebek kayıplarını azaltmak için öncü bir adım atan Molfix, “Hayat Bağım” ile 2023 yılında toplamda 165 bin ebeveyn ve bebeğine ulaştı.

—–

Molfix, prematüre bebeklerin hayata güvenle bağlanmasına katkı sağlamak üzere beş sene önce Hayat Bağım Güvenli Bağlanma Programı’nı başlatarak, 2023 yılında toplamda 165 bin ebeveyn ve bebeğine ulaştı.

17 Kasım Dünya Prematüre Günü’nde projenin verilerini paylaşan Molfix; çocuk gelişimi konusunda yüzde 58, güvenli bağlanma konusunda yüzde 65’lik farkındalık sağlanırken hastalık bilinç düzeyinde yüzde 99 oranında artış oranına ulaşıldığını açıkladı.

T.C. Sağlık Bakanlığı Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü ve Bebek Ruh Sağlığı Derneği iş birliği ile devam eden program kapsamında bugüne kadar; 31 ildeki 35 hastaneye 350 birim hayati ekipman desteği sağladı. 165 bin anne ve babaya rehber psikologlar eşliğinde “güvenli bağlanmanın önemi”, “yenidoğan yoğun bakım sonrası evde bakım” ve “çocuk gelişimi” konularında eğitimler düzenledi. Bununla da kalmayarak akademisyenler tarafından 3 bin ebe ve hemşireye ‘’Ebeveynlerle İletişim’’ ve “Güvenli Bağlanma” alanında seminerler ve 100 bin bilgilendirme materyali ile 2 bine yakın belediye çalışanına farklı eğitimler verdi.

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.