Kanser ve Orjinal Yoga Sistemi

Kanser ve Orjinal Yoga Sistemi

kanser ve orjinal yogo sistemi

Kanser  hastalarının oranında son yıllarda ciddi bir artış söz konusu.

Uzmanlar bu artışta yenilen yiyecekler, hormonlar ve katkı maddeleri gibi etkenlerin yanı sıra; doğadan kopmanın, iç huzurumuzu yoğun iş hayatı ve çeşitli faktörler sebebiyle kaybetmenin, yaşanan yoğun endişe, başarısızlık korkusu, suçluluk duygusu ve mutsuzluğun bu hastalığa bir anlamda kapı açmak olduğu konusunda hem fikir.

Birçok hastalıktan korunmak için dengeli ve organik beslenmek, sebze-meyve tüketmek, spor yapmak, güneş ışığı oldukça önemli. Kanser ve diğer birçok hastalıktan korunmak, iç huzur ve dengemize yeniden kavuşmak için yapılacak en keyifli aktivitelerden biri de Orijinal Yoga Sistemi…

Modern araştırmalara göre Orijinal Yoga Sistemi’ni (OYS) uygulayanların vücudundaki melatonin salımı ciddi oranda artıyor. Melatonin’de hücre yenilenmesini hızlandırıyor, hasarlı hücreleri öldürüyor ve dokuları toksin ve radyasyondan koruyor. Bu kansere yakalanma riskini azaltmak için dev bir adım atmak anlamına geliyor. Ayrıca uzmanlar kanser hastalarının enerji alanında dokuz ay önceden hastalığa ait belirtiler görüldüğünün, bu belirtilerin erken teşhiste hayati önem taşıdığının altını çiziyor.

Dahası OYS her yaşta bireyin yaşayabildiği sırt ve bel ağrılarını önlemede en etkili yöntem.  Ayrıca kas, eklem ve bağlarınızı güçlendiren OYS, sizin yaptığınız diğer sporlardaki performansınızı da artırıyor.

En eski kişisel gelişim ve sağlık sistemi olan Orijinal Yoga Sistemi’nde her yaştaki ve her durumdaki insan için uygun milyonlarca nefes, biyoenerji, duruş, konsantrasyon, gevşeme teknikleri bulunuyor. Bu teknikler, düzenli uygulandığında, öncelikle kas, eklem ağrıları olmak üzere her türlü vücut ağrıları geçmeye başlar.  Enerjiyi tüketen ve halsiz bırakan yorucu spor egzersizlerinin aksine, kişi enerji ile dolar. Biyoenerji alanı onarılır ve güçlenir. Tekniklerin özel etkilerinden dolayı, vücudun salgı sistemi yani hormonal sistem dengelenir. Organlar daha verimli çalışmaya başlar. Bağışıklık sistemi güçlenir ve kişi hastalıklara dayanıklı hale gelir. Sinirsel gerginlik atılır. Zihin sakinleşir, yaşamın temposu yavaşlar ve zorluklarla daha kolay başa çıkılır. Bakış açısı değişir, olumsuzluk içeren olayların sonuçları büyütülmez. Olumsuz düşünceler kontrol altına alınır ve düşünce akışı olumlu yöne yönlendirilir.

Bunlar, Orijinal Yoga Sistemini uygulamanın yararlarından sadece bazılarıdır.  İşin en güzel tarafı, tüm bu faydalara kendinizi zorlamadan, tüketmeden ulaşabilmeniz. Kendinize ayıracağınız haftada en az 1,5 saat ile Orijinal Yoga Sistemi’ni uygulayarak sağlıklı ve mutlu olabilirsiniz.

Kişilerin günlük rutinde en çok yaşadığı sıkıntılar ve Orijinal Yoga Sisteminin bunlara etkileri şöyle özetlenebilir:

Enerji kaybı: Gün içerisinde enerjimizi tüketen faktörlere karşı enerjetik alanımızı güçlü tutup, enerjimizi kaybetmemek mümkün. Düzenli uygulama ile enerji alanı güçlenip, dış etkenlerden etkilenemez bir duruma gelir. Düzensiz beslenme, olumsuz alışkanlıklar, endişeler ve sıkıntılar sebebiyle zarar gören, doğal koruyucu alanımız olan enerji alanı güçlendirilerek birçok hastalığın önüne geçilir.

Yıpranma: OYS sayesinde kişi ve olaylara karşı daha toleranslı olunur. Pozitif bakış açısı geliştirilir. En üzücü olaylar dahi gelip geçici bir düzenin parçaları olarak görülmeye başlanır. Kişi başına gelenleri kendini yıpratmadan kabul edebilme yeteneğini geliştirir ve koşulları değiştirebilecek özgüvenini kendinde bulur.

Hastalıklara daha hassas olma :  Uygulanan nefes teknikleri ve duruşlarla kandaki oksijen miktarı artar. Solunum sistemi aktifleşir ve metabolizma canlanır. Bağışıklık sistemi güçlenir.

Sık görülen baş ağrıları : Oksijen yetersizliği yada gerilim kaynaklı baş ağrıları ortadan kalkar.

Bulantı : Stres ve gerilimden kaynaklanan sindirim sistemindeki rahatsızlıklar yok olur. Sindirim sistemi düzene girer, bulantılar, şişkinlikler giderilir.

Kas krampları, bel ve boyun ağrısı: Uygulanan Asanalar (duruşlar) kişinin kendini daha hafif, zinde, esnek ve güçlü hissetmesini sağlar. Omurgadaki duruş bozuklukları giderilir, böylelikle iç organlarda sağlıklı çalışır. Bel, boyun, sırt ağrıları, kasların ve eklemlerin yıpratılmadan çalıştırılıp güçlenmesiyle giderilir. Pek çok spor dalında kas yırtılmaları, eklem sakatlanmaları olası iken OYS uygulayıcılarında bu tip vakalar görülmemektedir.

Uyku bozuklukları:

Orijinal Yoga Sistemi uygulamasında her seansın son çalışması olan derin gevşeme tekniği ile çok daha kaliteli, dinlendirici ve yenileyici bir uyku sağlanır, uykusuzluk problemi ortadan kalkar.

Yoga nidra (bütünleşerek uyumak) tam bir fiziksel, zihinsel ve duygusal gevşeme haline ulaşmak için sistematik ve bilimsel bir yöntemdir. Düzenli uygulandığında stres kaynaklı tüm gerginlikler giderilir, kişinin uyku ihtiyacı azalır. Kişi, zinde, mutlu ve gerçekten dinlenmiş biçimde uyanarak, güne pozitif başlar.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.