Kendi Kendimizi İyileştirebiliriz …

Kendi Kendimizi İyileştirebiliriz …

Kendi-Kendimizi-İyilestirebiliriz.Yıllardır hayatınızı kabusa çeviren migrenin, yazın mayo bikini giymenize engel olan selülitlerinizin ya da dayanılmaz ağrılara yol açan varislerinizin nedeni aşamadığınız duygusal sorunlar olabilir…

Çağla Yüksel

Kişisel Gelişim Uzmanı

Zihin o kadar güçlüdür ki olumlu ya da olumsuz her şeyi yaratabilir. Hastalıkların zihinsel sebebini anlar ve düzeltirsek, tekrar etmesinden ya da benzerini yaşamaktan kurtulmak mümkündür. Her bir hastalık zihinsel sebepten kaynaklanır ve fizik bedende tezahür eder. Bedensel, zihinsel ve ruhsal denge kurulmadığı takdirde sorun yaşamak da kaçınılmazdır.

Şehir hayatının yarattığı stresin yol açtığı düşünülen migren zihinsel kaynaklı olabilir.

Migren; köşede sıkışıp kalma duygusu, cinsel korkular, kusursuz olma isteğiyle kendi üzerinde aşırı baskı yaratma, bastırılmış öfke, hayata akışına direnme kaynaklı olabilir. Migrende ağrılarından kurtulmak için kişinin kendini hayatın akışına bırakması, hayatı olduğu gibi kabullenmesi gerekir.

Aynalara küsmemize neden olan portakal görünümü yani selülit de duygusal nedenle ortaya çıkabilir.

Selülit’in nedenleri arasında da çocukluk anılarına takılı kalmak, geçmişteki kötülükleri unutamamak, ilerlemekte zorlanmak, kendi yolunu çizme korkusu, biriktirilmiş öfke ve kendini cezalandırma yer alıyor. Kişinin herkesi ve kendini affederek işe başlaması gerekir. Tüm geçmiş acılarından kurtulup özgürlüğüne kavuşması sorundan kurtulmasında önem taşır.

Hem görüntüsü hem de ağrısı ile rahatsız eden varislerin nedeni de zihinsel olabilir.

Varis’in işaret ettiği duygusal nedenler şöyle sıralanabilir: Bulunulan durumdan nefret etmek, sevilmeyen bir işte çalışmak, cesareti yitirmek, aşırı yük taşıdığını hissetmek, hevesini kırılması, gücünden fazla çalışmak vb… Hayatı sevmek ve neşeyle yaşamak sorundan kurtulmanın temelini oluşturuyor.

İnsanoğlunun yeryüzünde yaşayan varlık olarak fizik bedeninin çabuk ve kuvvetli etkilenir ve tepki verir. Fizik beden dengelendiğinde otomatikman zihin bedenin de dengelenir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.