Kış Yorgunluğundan Cilt Gençleştirmeyle Kurtulun

17.10.2012
53
Kış Yorgunluğundan Cilt Gençleştirmeyle Kurtulun

Kış Yorgunluğundan Cilt Gençleştirmeyle Kurtulun, Göz Çevresi Operasyonu, Göz Çevresi, alp mamak, botoks, botox, dolgu, peeling, cilt soyma, blefaroplasti, cilt bakimi, guzellik, estetik, mezoterapiKış mevsiminin kuruttuğu ve nemsiz bıraktığı cildimiz, baharın ilk ayları ile beraber kendini yenilememiz için bize işaretler veriyor. Bu işaretler mi ne? Soluk bir beniz, gözaltları mor ve sağlıksız bir yüz. Ten renginin soluk sarı görünmesi… Bu durum birçok kişide görsel olduğu kadar psikolojik olarak da sorunlara yol açabiliyor kişi kendini bakımsız, sağlıksız ve kötü hissedebiliyor.

Dr. Alp Mamak

Medikal Estetik ve Beslenme Uz. 

Bunun yanında yazın kapımıza gelmesiyle başlayan davetler, düğünler ve arkadaş toplantıları. Tabii bu toplantılar için de iyi görünmek kaçınılmaz. Peki bu günler için kendinizde küçük bir mucize yaratmaya ne dersiniz?

Doğal olan yaşlanma süreci yaşam boyunca devam eder. Cildinizin görünümü  yaşınızı değerlendirmede  temel bir göstergedir. Kimi insanın  kırk yaşındayken yüzü kırışıklık içinde, lekeli ve mattır; kimi altmış yaşındaki insanın yüzü ise hala gergin ve pırıl pırıldır. Sağlıklı yaşam biçimi, kozmetik ürünler ve uygulamalar ile  insanın yaşını anlamak mümkün olmayabilir. Mezolifting ile cildi güçlendirmek, cilde sağlıklı, genç, canlı bir görünüm kazandırmak için yapılan bir uygulamadır.

Mezoliftingin amacı nedir?
Amacı cildin kaybettiği gerginlik ve canlılığın geri kazandırılması LIFTING ETKISI yaratılmasıdır. Bu amaçla gündelik hayatta uygulanan kozmetik kremlerin cilt üstünden emilmesinin sağlanması için oldukça uzun süre uygulanmaları gerekmektedir. Ayrıca cildi besleyen stratum bazale denen tabakada dahil derin tabakalara da ulaşmak genelde mümkün olamamaktadır. Mezolift de ise cildin ihtiyacı olan gerekli takviyeler doğrudan istenilen bölgeye ve derinliğe, gerektiği miktarda verilebilmektedir. Yüz derisinin yaşlanmasının ilk belirtileri ince çizgi ve kırışıklıkların belirmesi ve derideki elastikiyet kaybıdır. Zamanla kırışıklıklar derinleşir ve cilt sarkar. Mezoliftingin amacı bu kuruluğu ortadan kaldırarak elastikiyeti yüksek ve görünümü canlı bir cilt meydana gelmesini sağlamaktır.

Mezoliftingin uygulama süreci

Yüz Gençleştirme olarak da bilinen Mezolifting özellikle 6 ay süren yüz germe etkisi ve bir seansta uygulanma özelliği ile diğer bir çok yöntemden daha kısa ve güzel sonuç alınıyor. Başka uygulama seansına ihtiyaç duymadan 6 ay süren bir sonuçla Mezolifting zamana önem veren herkesin ilk tercihi oluyor. Klasik mezoterapi gibi haftada bir uygulanması gerekmiyor ve etkisi daha uzun sürüyor. En bakımsız ve kurumuş ciltlerde bile en az 4 ay süren bir etki bırakıyor. Özellikle cerrahi ile kıyaslandığında anestezi, dinleme süresi gibi birçok yan etkiden bağımsız olarak 1 saatte sonuç alınabilen basit bir uygulama. İçeriğinde cildin ihtiyacı olan vitamin, mineral, antioxidan komplexlerinden tutun ciltte yaş geçtikçe azalan kollajen yapısını yerine koyarak, kötü hava koşullarının neden olduğu mat cilt yapısını tamamaen ortadan kaldırıyor. Bu yöntem sadece birkaç seansta sizi en az 5 yaş gençleştirip, diğer uygulamalarda olduğu gibi sizi başka birine dönüştürmek yerine sizin gençliğinizi geri getiriyor.

Mezolifting hangi bölgelere uygulanır?
Yüz mezoterapisi yanaklar, alın, göz kenarları, üst dudaklar, çene, boyun ve dekolte bölgesine olduğu gibi el sırtına da uygulanabilir.”

Mucizeyi kendiniz yaratın…

Antioksidan maddeler ve vitaminler cildi güneşin, sigaranın ve diğer çevresel etkenlerin neden olduğu erken yaşlanma belirtilerinden korur; oluşan yaşlanma belirtilerini onarırlar. Özellikle güneşin zararlı etkilerinden korunmak için, bahar ve yaz aylarında; sigara içimi, kapalı mekanlarda yaşam ve hava kirliliğinin cilt üzerindeki zararlı etkilerinden korunmak ve erken yaşlanma belirtilerini önlemek için de bahar aylarında yapılması en uygun olan yöntemdir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.