Moda İkonu Olmak

Moda İkonu Olmak

Moda ikonu olmak ister misiniz? Sizler için 2010 yaz sezonunda neler ” IN “neler “Out” olacak bir göz atalım dedik. 

Bilge Merve Savaşan

İşte size bu yaz sizi moda ikonu yapacak ipuçları…

Kumsalda- havuzda ‘Mayo Şort’ rüzgarı esecek…

Mayo şortlar. Evet, yanlış duymadınız. Bu yıl her defilede mayo şortlar var, hem de en ön sırada. Eğer zevkinize hitap ediyorsa düzgün bir fiziğiniz varsa ya da sadece denize giderken farklı bir görünüm istiyorsanız mayo şortlar bu sezonun yeni favorileri arasında.

‘Dizüstü Çorap’ artık vazgeçilmez aksesuarınız olacak…

Geçtiğimiz kış sezonunda vazgeçilmez aksesuarımız ne oldu bayanlar? Tabii ki çizmeler… 2010 kış sezonunda diz ve dizüstü çizmeler bayanların öyle vazgeçilmezi oldu ki bu yıl yaz sezonuna bunaltıcı sıcaklarına rağmen ‘Dizüstü Çorap’ modası damgasını vuracak.

Kamuflaj yine ‘IN’…

Neredeyse iki yılda bir moda dünyasını kasıp kavuran ‘Asker Modası’ geri döndü. Daha vahşi ve biraz daha ateşli olarak… ‘2010 Asker Modası bizlere ’eski uygarlıkları ve savaşçıları anımsatacak. Ama bizden bir tavsiye; her şeyinizi haki renklerden seçip, sakın moda mağduru olmayın!

Derin yırtmaçların altındaki seksi bacaklar

Süper hatta mikro mini seksi elbiselerin yerini bu yaz baştan çıkarıcı, dalgalı uzun etekler alacak. Peki çok kısa etek boyları olmadan nasıl seksi görüneceğiz? Tabii ki uzun ve derin yırtmaçlarla… Ve size başka bir sürpriz daha… Modanın tozlu raflarında unutulan tulumlar bu yaz yine moda…

Ayakkabılarda Milano Modası esecek…

2010 Milano Modası bize çok güzel ayakkabı modelleri sunuyor. Yüksek topuklar, platformlar, sandaletler, abartılı modeller, parlak ve craza desenleri, geometrik süsler, siyah ve beyaz renkler. Muhteşem mimari tasarım görünümündeki ayakkabılar son derece renkli tokalar, çıtçıtlar ve birbirinden farklı kumaşlarla süslendi bu yaz.

Aksesuarlarınızı Doğru Seçerseniz, En Sade Kıyafeti Bile Baştan Çıkarıcı Bir Hale Sokabilirsiniz!

Kıyafeti tamamlayan en önemli unsur tabii ki aksesuar… Ancak doğru yerde ve doğru kıyafetlerde kullanılırsa! Örneğin güzel olmadığını düşündüğünüz ellerinize gösterişli yüzükler takmayın. Çünkü aksesuarlar kullanıldıkları yeri daha çok ön plana çıkarırlar. Boynunuzun ince ve zarif olduğunu düşünüyorsanız, şık kolyelerle kıyafetlerinizi tamamlamayı tercih edebilirsiniz. Gösterişli ve iri aksesuarlarınızı kesinlikle sade kıyafetlerinizle kullanın. Aksi halde görünümünüzde daha çok karmaşa yaratabilirsiniz.

Küçük ama önemli detaylar:

– Bu yıl çok moda olan iri küpeleri küçük bir yüz yapısına sahipseniz kullanmamayı,
– Boynunuz kalınsa gösterişli gardanlıklar takmamayı,
– Gösterişli kolye ve küpeyi bir arada kullanmak yerine, küpe ve bileziği bir arada kullanmayı tercih etmeyi,
– Gece kıyafeti ile kullanacağınız saat de mutlaka abiye olmalı, eğer böyle bir saatiniz yoksa hiç kullanmamayı,
– Boynunuz kısaysa, tasmalardan ve hacimli boyun zincirlerinden vazgeçmeyi. (Çünkü bunlar boynun daha kısa görülmesinden başka bir işe yaramazlar.)
– İş kıyafetinizle abartısız ve zarif takılar kullanmayı,

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.