Mucize Sporun Adı: Orijinal Yoga Sistemi

Mucize Sporun Adı: Orijinal Yoga Sistemi

Mucize Sporun Adı: Orijinal Yoga Sistemi‘Kışın kilo almama engel olacak, enerjimi arttırıp, bağışıklık sistemimi güçlendirecek, mutsuzluk halime çare olacak mucize bir spor var mıdır’ diye düşünüyorsanız; Orijinal Yoga Sistemi’ni denemelisiniz!

Yaz mevsiminde doğa uyanırken insan bedeni de uyanır. Çoğalan güneş ışığı ve onun yaydığı enerji tüm bu değişimlerin odağında yer alır. Uykuyu ve iştahı arttıran melatonin azalır, canlılık ve hareketlilik artar. Çoğu insan kendini kışa göre çok daha iyi hisseder. Kışın ise bu ritim tersine döner; aktivite azalmış, uyku çoğalmış ve iştah açılmıştır.

Mevsim geçişlerinde artan grip ve soğuk algınlığına karşı bol bol meyve-sebze yemenin, düzenli uyku uyumanın, mümkün olduğunca güneş ışığı görmenin yanısıra spor yapmanın da önemi büyük…

Peki ama hangi spor? Havaların soğuması ile birlikte dışarıda spor yapma imkanları kısıtlanıyor.  Yapılan araştırmalara göre; kapalı spor salonlarında, kalabalık ortamda ter atmak istemeyen kişilerin sayısı gitgide artıyor.

Keşke hem kışın kilo almama engel olacak, enerjimi arttıracak, hem toksinleri kolayca atıp bağışıklık sistemimi güçlendirecek, hem de azalan güneş ışığı ile ortaya çıkan içe kapanma, mutsuzluk haline çare olacak bir spor olsa diye düşünüyorsanız;  Orijinal Yoga Sistemi’ni deneyin!

Bilimsel araştırmalar Orijinal Yoga Sistemi’nde uygulanan nefes teknikleri ve duruşların insan metabolizmasını canlandırıp yenilediğini, tüm kasları ve iç organları çalıştırarak kan dolaşımını arttırdığını, iç organlara masaj yaparak toksinlerin kolayca atılmasını sağladığını ortaya koyuyor.

Bu da kişilerin bağışıklık sistemlerinin güçlenmesi ve soğuk algınlığı, grip gibi hastalıklardan korunması demek.

Cala Neti (Burun Yıkama Tekniği)

Ayrıca Orijinal Yoga Sistemi’nde kullanılan cala-neti (burun yıkama tekniği) ile diş fırçalar gibi burnunuzu her gün ılık, tuzlu su ile yıkayarak burun sinir kavşağı, boğaz ve sinüsleri temizleyerek bu alanda biriken mikropların nezle ve grip gibi hastalıklara sebep olmasını engelleyebilirsiniz.

 

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.