Mutlu Cinsellik İçin Estetik

13.09.2013
1.013
Mutlu Cinsellik İçin Estetik

Mutlu cinsel yaşam, doğum sonrası veya yaşın ilerlemesiyle birlikte heyecanını kaybedebilir, ilişkiyi olumsuz etkiler hale gelebilir. Bu tip şikayetlerin başında vajina bölgesinde oluşan deformasyonlar gelir.

Op. Dr. Gökçen Erdoğan

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı

Mutlu cinsel yaşam için bazen estetik operasyonlar yaptırmak gerekebilir. İnsan vücudunun diğer bölgeleri gibi, vajina da yaşlanıyor, dokuları gevşiyor, yer yer sarkmalar oluyor. Ve bu durum hastaların cinsel ve ruhsal sağlığını olumsuz etkiliyor.

Menopoz sonrası hormonal değişimler veya yapılan normal doğumlar nedeniyle de bu bölgedeki yapılar deforme olurken,  cinsel ilişki sırasında duyulan haz miktarı büyük değişimler meydana geliyor. Özellikle çok doğum yapmış kadınlarda görülen vajenin genişlemesi önemli sorunların başında geliyor. Normal doğum sırasında vajeni genişletmek için yapılan kesiler ya da kontrolsüz yapılan doğumlara bağlı olarak da bu genişleme olabilir. Sonuçta bu durum her iki tarafın cinsel olarak tam bir mutluluk yaşayamamasına ve huzursuzluğuna sebep olur. Yalnızca cinsel olarak değil maalesef bu bölgede ya da komşu bölgelerde enfeksiyona, sarkmalara ya da idrar problemlerine de sebep olabilir.

Kadınların cinsel yaşamına ve genel sağlığına etki eden ‘vajinal’ sorunlar, gelişen teknolojiyle birlikte lazer kullanılarak çözülüyor.

Ağrısız ve acısız bir şekilde yaklaşık 30 dakika süren Lazer Vajinoplasti işlemi sonrasında ameliyatlı bölgeye lokal anestezi uygulanıyor. Akabinde, 2-3 saat kadar dinlenen hasta ayağa kalkıyor, günlük hayatına dönüyor. Tüm işlemlerin sonunda doktor takibinde ve rehberliğinde geçen 1 ay sürenin sonunda hasta cinsel ilişkiye girebiliyor ve cinselliği yeniden keşfediyor.

Lazer Vajinoplasti Nedir?

Vajina, yaklaşık 8-10 cm’lik bir kanaldır ve cerrahi vajinoplastide; vajinanın daraltılması ancak girişin 4-5 cm’lik kısmına yapılır. Geriye kalan diğer alan cerrahi vajinoplastide daraltılmaz. Lazer Vajinoplasti işleminde vajinal kanalın tümü sıkılaştırılabiliyor. Yani bu işlemle rahim ağzından vajina girişine kadar etkili olunur. Kanal daha uzun ve boydan boya etkilenmiş olur. Uygulamanın bir diğer özelliği ise; cerrahi bir işlem olmaması nedeniyle vajinal ve genital alanda yüzeysel sinir kesisi oluşmaması. Böylece vajinal duyarlılık azalmaz ve erkek cinsel organının vajina içindeki yarattığı basınç, hastalar tarafından daha iyi algılanır. Bundan dolayı cinsel doyuma ulaşma da daha fazla olur.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.