Mutluluk Hormonuyla Gülümseyin

Mutluluk Hormonuyla Gülümseyin

Mutluluk hormonunu artıran gülümseme, insanı güzelleştiren, kendine güven kazandıran, çevremizdeki kişilerde olumlu duygular uyandırır. Endorfin salınımını  arttıran, doğal bir iyileştiricidir.

Dr. Aylin Sezen Yalçın

Ağız ve Diş Sağlığı Uzmanı

Güzel gülüşe sahip olmayı herkes ister. Ayrıca gülümsemek mutluk hormonunu aktive eder. Burada diş estetiği devreye girer.

Diş renklerinin beyazlatılması (bleaching)

  • Diş minesi ve dentinde oluşan renklenmeyi, carbamid peroksid veya hidrojen peroksid içerikli sadece diş hekimlerinin kullanabileceği malzemelerle ve yöntemlerle yapılan ağartma işlemidir.

Gülerken dişetleriniz çok görünüyorsa..“Gummy Smile” için  Laser  tedavisi.

  • Gülme sırasında, dişetlerinin 1-2 mm den fazla görünmesi durumuna “gummy smile” diyoruz. Estetik olarak rahatsızlık yaratan bu durum dişetlerinin “Laser “ ile tek seansta şekillendirilmesi ile tedavi edilebiliyor..

Dişeti renginin değiştirilmesi…

  • Özellikle ön bölgede çok koyu kırmızı yada siyaha bakan renkte dişetleri sık görülen bir durumdur. Dişlerin düzgün oldugunda dahi estetik kaygı yaratan bu sorun, yine “Laser “ kullanılarak tedavi ediliyor.. Yumusak doku laseri kullanılarak dişetinin rengi, açık pembe renge dönüstürülebiliyor…”

Lamine veneerler ön dişleri düzeltmek için mükemmel bir yoldur. Bu yöntem dişten çok az kesim yapılarak yapıldığı için en koruyucu protez uygulamasıdır. Alt yapılarında metal olmadığı için ve porselenin kendi yapısından dolayı çok estetik uygulamalardır. Lamineler ile dişlerinizi beyazlatabilir, aralarındaki boşlukları doldurabilir, güzel bir gülümsemeye kavuşabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.