Projeler Bilimle Buluştu

 Projeler Bilimle Buluştu

Türkiye’de bilime ve bilim okuryazarlığına katkı sağlamak için Bayer ve YGA’nın birlikte hayata geçirdiği ‘Bilimle Buluş’ projesi gönüllü 21 lise öğrencisi 5 grup altında jüriye yaptıkları sunumları ile gerçekleştirildi.

—–

Bilimle Buluş Projesine bu yıl toplamda bin 219 lise öğrencisi kayıt yaptırdı. Birleşmiş Milletler ’in Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları “Sağlıklı ve Kaliteli Yaşam” ve “Açlığa Son” konularını bilim yardımıyla çözüm bulmak için Ekologos ve Permakoloji ekipleri projeleriyle başarılı bulundu.

Bayer Kurumsal İletişim Direktörü Nevra Çağman, “Bayer “Daha İyi Bir Yaşam İçin Bilim” misyonu ile yaşadığı toplumun ihtiyaç ve sorunlarının farkında olan, çevresine duyarlı gençlerin inovatif projelerini önemsiyor, bilimi destekliyor. 2021 yılında YGA ile birlikte hayata geçirdiğimiz Bilimle Buluş Projemize bu yıl toplamda 1219 lise öğrencisi kayıt yaptırdı. Öğrencilere alanında başarılı, rol model alabilecekleri değerli isimlerle de bir araya gelme, onların hikâyelerinden feyz alma imkânı sunduk” dedi.

Seçilen projeler, tarımsal sürdürülebilirlik konusunda farkındalık sağlamaya odaklanıyor

Seçilen projelerden Recep Emirhan Gökmen, Büşra Nur Kaya, Ilgım Caşkurlu, Nurülhüda Şahin’in üzerinde çalıştığı Ekologos, açlık problemine çözüm olarak mikro yeşillendirme sistemi ile gençleri toprakla tanıştırmayı, tarımsal üretime yöneltmeyi, sürdürülebilirlik konusunda farkındalık sağlamayı hedefliyor. Çınar Aygören, Zeynep Lina Yıldız, Simay Yüksel ve Ece Önal tarafından hazırlanan ve yine açlığa son problemini odağına alan Permakoloji adlı proje ise ortaokul öğrencilerinin perma kültür ile bilinçlendirilmesini amaçlıyor.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.